گل نزن جدید در تور استقلال

خرید یک مهاجم گلزن، هدف اصلی استقلال در نقل و انتقالات زمستانی است. مهاجمان گلزن لیگ برتر مثل علیپور، قاضی و تبریزی برای ......

خرید یک مهاجم گلزن، هدف اصلی استقلال در نقل و انتقالات زمستانی است. مهاجمان گلزن لیگ برتر مثل علیپور، قاضی و تبریزی برای استقلال دور از دسترس هستند و آل کثیر هم هنوز نتوانسته مجوز جدایی از نفت تهران را بگیرد. به همین دلیل، شفر دست روی یک خرید خارجی گذاشته است. خریدی که بتواند یک گلزن ثابت، به بازی‌های نیم فصل دوم استقلال اضافه کند.
بازیکنی که به استقلال نزدیک شده و در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد، الحاجی گرو مهاجم تیم اوسترشوندس سوئد است. بازیکنی که فصل پیش، نمایشی ناموفق در ترکیب اوسترشوندس داشت و از آخرین گل او در لیگ سوئد، بیشتر از هزار دقیقه می‌گذرد. گرو آخرین بار، ۷ ماه قبل مقابل کالمار یک گل زد و یک پاس گل داد و پس از آن، در هزار دقیقه‌ای که تا پایان فصل برای اوسترشوندس بازی کرد، نه توانست گلی بزند و نه پاس گلی بدهد. ۲۰ بازی اوسترشوندس، که گرو در ۱۰ تای آن‌ها فیکس بود و ۶ بازی هم به عنوان بازیکن ذخیره به زمین رفت اما نتوانست نقشی در گل‌های تیمش داشته باشد.
در لیگ اروپا هم آمار حاجی، ۷۱۹ دقیقه و دو گل است. او در مجموع، سال ۲۰۱۷ به صورت دقیق ۲۳۳۳ دقیقه در جام‌های مختلف برای اوسترشوندس به میدان رفت و ۵ گل زد. یعنی برای هر گل، به ۴۶۶ دقیقه زمان نیاز دارد. این آمار، فقط مربوط به سال ۲۰۱۷ نیست و سال ۲۰۱۶ هم او در لیگ سوئد، فقط ۳ گل زد و پیش از آن در لیگ نروژ هم حدود یک فصل کامل بازیکن ویبورگ بود و فقط یک گل زده داشت. تنها فصل پرگل گرو، زمانی بود که برای اوسترز در لیگ دسته دوم سوئد بازی می‌کرد و توانست ۸ گل بزند.
الحاجی گرو، سال‌هاست در سطحی بالاتر از فوتبال ایران بازی می‌کند اما آمار ضعیف او در لیگ سطح اول سوئد، نشان می‌دهد او چندان بازیکن بزرگی برای شکستن طلسم مهاجمان استقلال نیست. بازیکنی که بیشتر از هزار دقیقه، در لیگ سوئد منتظر مانده و شاید این انتظار را، به لیگ برتر ایران هم منتقل کند.

تگ ها


اخبار روز استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال