گل نفت و پنالتی استقلال: استعلام از کارشناسان داوری

رجوع به آرای چند کارشناس داوری، بهترین روش برای نقد تصمیمات یک داور در طول نود دقیقه است....

به گزارش "ورزش سه"، دیدار استقلال و صنعت نفت هرچقدر که در نیمه نخست بدون اتفاق خاصی به پایان رسید، اما در نیمه دوم زیبا و جنجالی دنبال شد و تصمیمات مهمی در این مسابقه از سوی تیم داوری گرفته شد.

در دقیقه ۵۸ بازی، مهدی قایدی و محمد طیبی بر سر تصاحب توپ با یکدیگر درگیر شدند که در این صحنه مهدی قایدی بر روی زمین افتاد ولی اکرمی اعتقادی به خطا نداشت. محمود فکری نسبت به این صحنه معترض بود و به همین دلیل اکرمی به او یک کارت زرد نشان داد. اما نظرات کارشناسان داوری در مورد این صحنه چه بود؟


* سعید مظفری زاده:


محمد طیبی با دست ضربه ای به مهدی قایدی زده و مانع از حرکت او شد. این حرکت خطا بود و می توانست کارت زرد داشته باشد اما داور به این اعتقادی نداشت در حالی که این صحنه به نظر خطا بود و داور اشتباه کرد.


* نوید مظفری:


نیمه اول صحنه خاصی نداشت و قضاوت برای داور بسیار راحت بود اما در نیمه دوم و در دقیقه ۵۸ روی مهدی قایدی خطایی صورت گرفت که داور باید به بازیکن خاطی کارت زرد می‌داد اما این اتفاق نیفتاد.


* نوذر رود نیل:


در نیمه دوم مدافع نفت روی مهدی قائدی مرتکب خطا شد و داور باید ضربه آزادی را برای استقلال اعلام می کرد که از این کار چشم پوشی کرد.

اما در دقیقه ۷۳ صنعت نفت توسط طالب ریگانی به گل رسید. کمک داور دوم این بازی  امیرمحمد داوودزاده با اندکی تاخیر پرچمش را بالا برد و تشخیص داد که گل صنعت نفت در شرایط آفساید به ثمر رسیده است. البته کارشناسان داوری با تصمیم کمک داور مخالف هستند.


* سعید مظفری زاده:


کمک داور بازی گل صنعت نفت را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد اما در تصاویر تلویزیونی به نظر می رسد در زمانی که بازیکن صنعت نفت با سر به توپ ضربه می زند طالب ریکانی و مدافع استقلال روی یک خط هستند. براساس این تصاویر می توان گفت گل سالم بوده و کمک داور اشتباه کرده است.


* نوید مظفری:


در دقیقه ۷۳ صنعت نفت به گل رسید اما داور آن را آفساید اعلام کرد. من تصاویر فریز شده آن صحنه را دارم و به نظر من داور به اشتباه گل صنعت نفت را آفساید اعلام کرد.


* نوذر رود نیل:


در صحنه ای که داور گل طالب ریکانی را به خاطر آفساید مردود اعلام کرد، تصمیم تیم داوری اشتباه کرد و گل نفت در این صحنه کاملا قانونی بود و آفسایدی در کار نبود.


* حسین عسگری:


قضاوت درباره آن خیلی سخت است و به همین خاطر هم کمک داور مسابقه، پرچم خود را دیر بلند کرد. جاگیری کمک داور خوب نبود و به نظر می‌رسد این گل، سالم بوده است. او حدود دو متر عقب‌تر از صحنه بود و به همین خاطر دچار اشتباه شد.

در دقایق پایانی بازی در حالیکه بازیکن صنعت نفت روی زمین بود، توپ به دست او برخورد کرد که استقلالی به شدت اعتقاد به خطای پنالتی داشتند.


* سعید مظفری زاده:


دقیقه ۸۴ توپ در حالی که مدافع نفت تعادلش به هم خورده و روی زمین افتاده بود ناخواسته به دستش خورد که داور به درستی اعلام ادامه بازی داد.

* نوید مظفری:


اعتراض استقلالی‌ها به خطای هند صنعت نفت در دقیقه ۸۶ بی‌مورد بود و داور به درستی دستور به ادامه بازی داد.


* نوذر رود نیل:


در دقایق پایانی صحنه مشکوکی در محوطه جریمه نفت اتفاق افتاد که استقلالی ها معتقد به هند و اعلام پنالتی بودند اما از نظر من ادامه بازی بهترین تصمیم اکرمی بود و پنالتی در این صحنه شکل نگرفت.


* حسین عسگری:


در دقیقه ۸۵ هم توپ به دست مدافع صنعت نفت برخورد کرد که او حرکت اضافی نداشت و پنالتی نبود. این بازیکن زمین خورد و توپ به دستش برخورد کرد.

تگ ها


صنعت نفت آبادان استقلال تهران