گل‌گهر در فکر صدرنشینی موقت پیش از دربی!

تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان این فرصت را دارد تا فردا با پیروزی در دیدار خانگی و سرنوشت‌ساز مقابل سپاهان موقتاً به صدر جدول صعود کند....

به گزارش "ورزش سه" در کنار برگزاری دربی ۹۷ در هفته هشتم لیگ بیست و یکم، فردا پیش از آغاز دوئل سرخابی‌ها، یک مسابقه حساس دیگر نیز در سیرجان آغاز خواهد شد؛ از ساعت ۱۵ در ورزشگاه اختصاصی گل‌گهر، شاگردان امیر قلعه‌نویی مقابل طلایی‌پوشان اصفهانی صف‌آرایی می‌کنند.

سپاهانی‌ها برای تداوم صدرنشینی‌شان نیاز به کسب پیروزی در مسابقه فردا دارند اما گل‌گهری‌ها هم در مسابقه خانگی فردا شانس رسیدن به صدر جدول را دارند؛ براساس قانون جدید برگزاری لیگ برتر، ملاک قرار گیری تیم‌ها در جدول نتیجه رودررو بوده و تفاضل گل ملاک جای‌گیری تیم‌ها نیست، لذا از این بابت گل‌گهر می‌تواند فردا با پیروزی مقابل سپاهان تا پیش از تعیین نتیجه دربی صدرنشین جدول شود.

در حال حاضر سپاهان با ۱۶ امتیاز و تفاضل +۹ صدرنشین است و گل‌گهر با ۱۳ امتیاز و تفاضل +۵ در جایگاه سوم جدول قرار دارد؛ در واقع فردا و در شرایطی که برای نخستین‌بار در لیگ بیست و یکم، قرار است امیر قلعه‌نویی در کنار زمین تیمش را هدایت کند، این فرصت برای گل‌گهری‌ها وجود دارد تا با پیروزی حداقلی در خانه جای سپاهان را در صدر جدول بگیرند.

البته که نتیجه شهرآورد می‌تواند روی تعیین صدرنشین جدول در پایان هفته هشتم سرنوشت‌ساز باشد، چرا که پرسپولیس ۱۴ امتیازی در صورت پیروزی می‌تواند به صدر جدول برود و استقلال هم این شانس را دارد تا با پیروزی در دیدار فردا، خود را به صدر جدول برساند.

ضمن آن‌که گفتنی است ۴ امتیاز گل‌گهر مقابل استقلال و پیکان به دست آمده که پرونده انضباطی در این زمینه به واسطه حضور بازیکن گابنی در زمین مسابقه شکل گرفته و مشخص نیست سرنوشت این پرونده جنجالی چه خواهد شد، اما اگر رأی این پرونده بر علیه سیرجانی‌ها باشد، احتمال سقوط آن‌ها تا نیمه‌های جدول رده‌بندی وجود دارد!

تگ ها


گل گهرسیرجان