گل‌گهر صدرنشین بازار نقل و انتقالات

مدیران باشگاه گل‌گهر تاکنون سه بازیکن را جذب کرده‌اند و قرارداد ۲ بازیکن مهم این تیم نیز تمدید شده است....

به گزارش "ورزش سه"، شروع خوب یک تیم در فصل آینده فوتبال ایران همین روزها رقم خواهد خورد؛ یعنی در پنجره پیش فصل که کادر فنی تیم‌ها با توجه به نقاط ضعف تیم خود اقدام به یارگیری خواهند کرد. با این حال این کار با توجه به رقابت‌هایی که میان تیم‌های مختلف برای جذب بازیکنان با کیفیت لیگ در شرایطی که هنوز چگونگی جذب خارجی ها نیز مشخص نیست، ماموریتی دشوار به شمار می‌رود که حداقل در این روزهای ابتدایی فصل نقل و انتقالات مدیران گل‌گهر با لیستی که امیرقلعه‌نویی سرمربی با تجربه و کاربلد این تیم در اختیار آنها قرار داده، کارشان را بهتر از سایر تیم‌های لیگ برتر برای حضور قدرتمندانه در لیگ بیست و یکم آغاز کرده‌اند.


مهدی تیکدری اولین خرید گل‌گهری‌ها بود که بلافاصله پس از شکست این تیم در نیمه نهایی جام حذفی مقابل استقلال از او رونمایی شد، تا یکی از مورد توجه‌ترین بازیکنان لیگ جذب گل گهر شوند. البته جذب مدافع و وینگر راست سابق تراکتور تا اینجا پر سر و صداترین خرید امیرقلعه‌نویی بوده و در ادامه از سه بازیکن دیگر رونمایی شده که خیلی توجهی در بازار نقل و انتقالات به آنها وجود نداشت.


حسین نخودکار ۲۱ ساله، مهاجم و وینگر چپ سابق تیم فوتبال دومین خرید گل‌گهر بود و این بازیکن جوان و آینده که مقطعی نیز مورد توجه باشگاه روبین کازان قرار گرفته بود، امیدوار است مانند بازیکنانی نظیر محمد محبی و محمد کریمی بتواند با کار کردن زیر نظر امیرقلعه‌نویی خودش را به عنوان یک ستاره در فوتبال ایران مطرح کند.


ایمان سلیمی سومین خرید گل‌گهر بود؛ بازیکنی که پس از جدا شدن از تراکتور، فصل گذشته در اسلواکی روزهای خوبی را تجربه نکرد و زمزمه‌های حضورش در لهستان نیز شنیده می‌شد؛ با این وجود در حالی که علیرضا ابراهیمی کاپیتان فصل گذشته گل‌گهر به پرسپولیس پیوست، خیلی زود از ایمان سلیمی ۲۵ ساله برای جایگزینی او رونمایی شد.


درنهایت سومین خرید مدیران باشگاه سیرجانی امروز و ساعاتی پیش رونمایی شد و آنها که فصل گذشته شرایط خوبی در چارچوب دروازه نداشتند و گل‌های زیادی به خاطر ضعف در این پست دریافت کردند، محسن فروزان را به خدمت گرفتند. فروزان فصل گذشته عملکرد درخشانی در فولاد خوزستان داشت و امیرقلعه‌نویی که پیش تر در استقلال سابقه همکاری با او را داشت، اقدام به جذب او کرد.


این‌ها البته بخشی از اقدامات باشگاه گل‌گهر و امیرقلعه‌نویی برای تقویت آبی‌های سیرجانی در پنجره تابستانی بوده‌اند؛ بی شک تمدید قرارداد آرمین سهرابیان که مذاکراتی جدی با کادر فنی استقلال برگزار کرده بود و همینطور علیرضا علیزاده که پرسپولیسی‌ها به دنبال جذبش بودند، از دیگر کارهای مهم این روزهای باشگاه گل‌‎گهر سیرجان برای بستن تیمی قدرتمند در فصل آینده به شمار می‌رود.


گل‌گهر در لیگ نوزدهم تا هفته پایانی برای سقوط جنگید، ولی با حضور امیرقلعه‌نویی و خریدهایی که این مربی برای تیمش انجام داد، در لیگ بیستم تا هفته پایانی به کسب سهمیه امیدوار بود؛ عملکردی که با بستن تیمی منسجم در تمام نقاط زمین با بازیکنانی خوب و کم سر و صدا شکل گرفت. به نظر می‌رسد این رویه در لیگ ۲۱ هم ادامه دارد و امیرقلعه‌نویی باز هم آرام و بی سر و صدا در حال تقویت تیم خود است. البته در این بین حسن شهرت باشگاه گل‌گهر سیرجان در پرداخت مطالبات اعضای تیم، پیگیری تمرینات در تهران و حضور امیرقلعه‌نویی که جاه‌طلبی ویژه‌ای را به تیمش تزریق می‌کند، در اضافه شدن بازیکنانی نظیر تیکدری که پیشنهاداتی از سایر تیم‌ها هم قطعا دریافت کرده است بی تاثیر نخواهد بود.


فصل و انتقالات در حالی روزهای ابتدایی خود را پشت سر می‌گذارد که قهرمان دوره قبل تنها یک خرید انجام داده و تیم های سپاهان و استقلال نیز هنوز به صورت رسمی به این حوزه وارد نشده‌اند؛ آبی‌‎پوشان سیرجانی را فعلا می‌توان صدرنشین مطلق رقابت تیم‌ها در فصل نقل و انتقالات دانست و باید دید در آینده مدیران این باشگاه و امیرقلعه‌نویی چگونه عمل خواهند کرد؛ عملکردی که تاثیری مستقیم در نتایج این تیم در فصل پیش رو خواهد داشت.

تگ ها


گل گهرسیرجان نقل و انتقالات ۱۴۰۰