گل گهر، فولاد و نساجی؛ ۳ تیم برتر تهاجمی

با گذشت چهار هفته از بازی های لیگ برتر سه تیم گل گهر – فولاد و نساجی بهترین تیم ها در فاز تهاجمی هستند...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، گل گهر که هم اکنون با ۱۰ امتیاز در صدر جدول قرار دارد تا به این جای کار ۷ گل به ثمر رسانده است. معدل گل زده این تیم در هر بازی ۱.۷۵ است. خط حمله تیم گل گهر در هر ۵۱ دقیقه یک بار گل زنی کرده است. 

اما بعد از گل گهر تیم های فولاد و نساجی در پایان هفته چهارم بهترین تیم ها درفاز تهاجمی بوده اند. فولاد و نساجی تا به این جای کار ۵ بار موفق به گل زنی شده اند. معدل گل زده این دو تیم در هر بازی ۱.۲۵ بوده است. هر ۷۲ دقیقه یک گل کارنامه تیم های فولاد و و نساجی در فاز تهاجمی در ۴ هفته ابتدایی بوده است. 

جالب است بدانید تنها همین سه تیم معدل گلزنی اشان در هر بازی بیش از یک گل بوده است. تیم های پرسپولیس – استقلال – صنعت نفت – سپاهان – شهر خودرو و ذوب آهن  تیم هایی هستند که در هر بازی یک گل زده اند. سایپا – پیکان – تراکتور – نفت مسجد سلیمان – آلومینیوم اراک – ماشین سازی و مس رفسنجان تیم هایی هستند که معدل گل زده اشان در هر بازی به یک گل نمی رسد و متاسفانه تیم های آلومینیوم اراک و مس رفسنجان تا به این جای کار موفق به گل زنی نشده اند. 

واقعیت این است معدل گل زنی در بازی های لیگ برتر نسبت به استاندارهای جهانی پایین است که این می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از دلایل نیمکت لرزان تیم های لیگ برتری است که مربیان را وادار به ارایه بازی دفاعی می کند. به واقع فوتبال ما چند سالی است که درگیر نتیجه گرایی شده است. میانگین گل زنی در بازی های لیگ برتر در کشورهای صاحب سبک از ۲ گل رد شده و در حال نزدیک شدن به ۳ گل است. اما در لیگ برتر هر ساله شاهد هستیم میانگین گل زده نیمی از تیم ها به یک گل هم نمی رسد و خیلی از تیم ها هم معدل گل زده اشان در هر بازی یک گل است. و تهاجمی ترین تیم هم نمی تواند معدل گل زده خود را در هر بازی به ۲ گل برساند. 

در فوتبال ملی هم در سال های اخیر ایران در فاز تدافعی یکی از بهترین تیم ها بوده است اما در بخش مالکیت توپ – تعداد پاس ها و هم چنین تعداد گل ها ضعف های عمده ای دارد. شاید به این دلیل که حتی تیم های باشگاهی هم ابتدا به گل نخوردن فکر می کنند و بعد گل زدن. البته باید به این نکته اشاره کرد در تاکتیک های فوتبال دفاع راحت ترین کار و حمله سخت ترین ایده برای اجراء است.

بیشتر بخوانید:

دلایل لغو بازی نساجی - پرسپولیس اعلام شد

سپاهان به صخره مسجد سلیمان رسید/ ذوب آهن مثل پرسپولیس نشد!

 

 

تگ ها


فولاد خوزستان گل گهرسیرجان فوتبال ایران گل گهر فولاد خوزستان نساجی مازندران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال