گواردیولا: ارمغان VAR برای لیگ برتر، عدالت است

پپ گواردیولا ضمن تمجید از کاپیتان سیتی، معتقد است VAR عدالت را برای لیگ برتر به ارمغان می‌آورد...

پپ گواردیولا ضمن تمجید از کاپیتان سیتی، معتقد است VAR عدالت را برای لیگ برتر به ارمغان می‌آورد

به گزارش مدال، پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار مقابل بورنموث شرکت کرد.

پپ درباره این بازی به خبرنگاران گفت:

"دو تیم شناخت بسیار کاملی از یکدیگر دارند. آنها 4 سال است مربی خود را عوض نکرده‌اند و اکنون هم، امتیازی برابر با ما دارند. بورنموث چند لایه با سیستم 532 دفاع می‌کند و در حملات هم واقعا خوب کار می‌کند. بازی با آنها همیشه سخت بوده است.

عملکرد VAR؟ واکنش ژسوس به گلش و اتفاقات پس از آن طبیعی بود. وقتی گلی به آن صورت در چنان شرایطی می‌زنید، احساسات به میان می‌آید. بعد از بازی ناراحت نبود. واکنش بازیکنان تاتنهام به خوبی نشان می‌داد حتی آنها هم نفهمیدند چرا گل مردود اعلام شده است. آنها پذیرفته بودند که توپ گل شده است. واکنش بازیکنان ما هم طبیعی بود. باید به کارمان ادامه بدهیم. آن بازی دیگر گذشت. باید رو به جلو فکر کنیم. من VAR را می‌پسندم چون عدالت را به ارمغان می‌آورد. این اولین فصل است. به داوران در قضاوت منصفانه‌تر کمک می‌کند و معتقدم بالاخره همه چیز درست خواهد شد. از اول هم همین اعتقاد را داشتم و از ورود تکنولوژی به فوتبال استقبال کردم. اما var به زمان نیاز دارد.

کاپیتان داوید سیلوا؟ او فرد فوق العاده‌ای است. انسانی عادی که تجربه زیادی دارد. هر کاپیتانی با دیگری فرق دارد. آنها باید به چیزی که او فکر می‌کند، عمل کنند. کاپیتان را خود بازیکنان انتخاب کردند و من در آن دخالتی نداشتم. داوید یکی از نابغه ترین بازیکنان در فضاهای کوچک است. یکی از بهترین بازیکنانی که می‌شناسم. بحث فقط کیفیت او نیست بلکه داوید در تمرینات هم روحیه پیروزی طلبی کم نظیری دارد. داشتن چنین عملکردی در لیگ برتر آسان نیست ولی او انجامش داد. او باید به خودش ببالد. سیلوا بازیکنی تکنیکی است و با در نظر گرفتن سبک فوتبال در انگلیس، این طور به نظر می‌رسید که شاید به دردسر بیفتد. خوشبختانه اشتباه می‌کردم. پیشتر درباره او با مربیان سابقش حرف زده بودم. حرف‌هایی که آنها زدند را خودم از نزدیک دیدم. او یک برنده است؛ معرکه.

کانسلو؟ می‌تواند بازی کند و آماده است. او در تمرینات دید که سبک بازی ما چگونه است. در جلسات آنالیز و گفتگوها هم اطلاعاتی به دست آورد. ژوائو فردا می‌تواند بازی کند و بعد از وقفه بازی‌های ملی هم همه بازیکنان در دسترس خواهند بود. کانسلو یک حرفه‌ای تمام عیار است. زینچنکو هم می‌تواند بازی کند. مشکل او فقط گرفتگی عضله بود که پس از بازی درگیرانه با تاتنهام عادی بود. دیروز بدون مشکل تمرین کرد. استونز اما در دسترس نیست. برای بازی بعدی باید ببینیم چه می‌شود."

تگ ها


سیتیزن‌ها پپ گواردیولا فوتبال جهان ادی هاو کمک داور ویدیویی کاپیتان منچسترسیتی