گواردیولا: برای قهرمانی هنوز امتیازات زیادی لازم داریم

گواردیولا از رقابت تنگاتنگ در صدر لیگ برتر گفته است...

پپ معتقد است که این احتمال وجود دارد که سیتی حتی یک جام هم نبرد!

به گزارش مدال، پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار مقابل کاردیف سیتی در لیگ برتر شرکت کرد.

به گزارش اسکای اسپورتس، پپ به خبرنگاران گفت:

"آگوئرو در دو روز اخیر تمرینی نداشته و بنابراین فردا غایب است. باید ببینیم در روزهای آتی وضعیت او به چه صورت خواهد بود. ژسوس و بقیه آماده‌اند. گرچه فابین دلف را هم چون مصدوم است در اختیار نداریم. براوو؟ مصدومیت او بسیار بسیار طولانی بود چون پس از آسیب دیدگی کمی هم پایش عفونت کرد تا ریکاوری‌اش طولانی‌تر شود ولی کلودیو خوش بین است و در حال بازگشتن است.

بازی با کاردیف و مشکل احتمالی عدم انگیزه بازیکنان؟ چنین مشکلی وجود نخواهد داشت. خیلی خوب می‌دانیم قرار است چگونه بازی کنیم و باخبریم که هر بازی حکم یک فینال را دارد. کاردیف زنده و سرحال است. این را با توجه به چیزی که از آنها مقابل چلسی دیدم می‌گویم. آنها تیمی نیستند که از حالا کارشان تمام شده باشد. کاردیف بازی خودش را انجام خواهد داد ولی ما هم می‌خواهیم برای اهدافمان تلاش کنیم و بازی خودمان را انجام بدهیم. همه بابت هفته‌های پیش رو هیجان زده هستند ولی این را هم می‌دانیم که ممکن است همه چیز را از دست بدهیم. داشتن فرصت کسب این همه جام معرکه است. شکست دادن کاردیف فعلا بزرگ ترین هدف ما است. سپس به ومبلی خواهیم رفت و برای فتح جامی که هرگز نتوانسته‌ام آن را ببرم، تلاش خواهیم کرد. 

اعتراض وارناک - سرمربی کادریف - به داوری پس از بازی با چلسی؟ من شناختی از نیل ندارم. در تمام عمرم فقط دو بار او را از نزدیک دیدم و فقط سلام کردم. بنابراین او را نمی‌شناسم و نمی‌توانم نظری درباره حرف‌های او بدهم. شاید فردا بتوانم مکالمه طولانی‌تری نسبت به دفعات قبلی با او داشته باشم. آیا کسی هست که واکنش او در بازی با چلسی را درک نکرده باشد؟ برای مربیان چنین چیزی دشوار است. برای تیم و باشگاه هم همین طور. به خصوص آنها که برای ماندن در لیگ برتر تلاش می‌کنند. این مشکل حادی است. ما موضعی همراستا و یکسو با او داریم و کاملا درکش می‌کنیم. خودتان بهتر نظر من درباره این قضیه را می‌دانید. حتی وقتی از داوران تعریف می‌کنید هم احتمال محرومیتتان وجود دارد پس بهتر است اصلا حرفی از داوری نزنیم. 

رقابت نزدیک و تنگاتنگ در کنار شانس فتح چهارگانه؟ قبل از آغاز فصل گذشته می‌دانستم رسیدن به 100 امتیاز ممکن نخواهد بود ولی ما انجامش دادیم. کاملا مطمئن بودم دوباره امسال هم همین کار را انجام می‌دهیم؛ هنوز به آن نرسیده‌ایم ولی نزدیک هستیم. تا همین جای کار هم امتیازات بسیار زیادی کسب کرده‌ایم و هنوز برای قهرمانی امتیازات فراوان دیگری لازم داریم. گاهی انتخاب چالش‌ها با خودتان نیست و چالش می‌آید و دقیقا رو به روی شما قرار می‌گیرد. این اتفاق برای ما افتاده و چالش شگفت انگیزی هم هست. خوشحالم که فردا می‌توانیم در اتحاد به میدان برویم و نمایش خوبی به هواداران تقدیم کنیم. 

و گل صلاح به تاتنهام در آخرین ثانیه‌ها؟ بحث شانس و اقبال است؟ وقتی چنین صحنه‌ای می‌بینید اول پیش خودتان می‌گویید، اوه لعنت بهش! ولی بعد از چند دقیقه از آن لذت می‌برید. هیچ کس نگفت قرار است کار آسانی داشته باشیم. می‌دانستیم رقیب سختی داریم؛ من هم می‌دانستم. حالا چالش بهتر و بزرگ‌تری پیش رو داریم. لیورپول تیم فوق العاده‌ای است که باید با آن بجنگیم. دیروز بازی آرسنال را هم دیدم. مربی فوق العاده‌ای چون اونای دارند و ما فاصله‌ای باورنکردنی با آنها داریم (به لحاظ امتیازی). همه بابت هفته‌های پیش رو هیجان زده هستند ولی قضیه پیچیده و دشواری وجود ندارد. تجربه کردن چنین فرصتی، اتفاقی شگفت انگیز است."

تگ ها


منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال