Banner

گواردیولا: به انریکه تسلیت می‌گویم/ از عدم دعوت واکر شوکه شدم

پپ گواردیولا سرمربی اسپانیایی سیتیزن‌ها کنفرانس خبری دیدار با برایتون را با تسلیت به دوستش لوئیز انریکه آغاز کرد و از ملی پوش شدن لاپورته و عدم دعوت از واکر گفت...

به گزارش مدال، پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار مقابل برایتون در هفته چهارم لیگ برتر شرکت کرد.

پپ به خبرنگاران گفت:

"از سمت خانواده منچسترسیتی عمیق‌ترین تسلیت‌ها را به لوئيز انریکه و خانواده‌اش ابراز می‌کنم. ما می‌دانستیم حال شانا خوب نیست ولی همیشه کمی امید به اینکه همه چیز خوب پیش برود، وجود دارد. هیچ حرفی ندارم. امیدوارم هر چه زودتر لوئيز را ببینم و به او بگویم چقدر دوستش دارم.

عدم دعوت کایل واکر به تیم ملی انگلیس؟ کمی شوکه کننده بود. من و کایل در این قضیه نقشی نداریم. کایل قوی‌تر از قبل برمی‌گردد. از تصمیمات مربی تیم ملی انگلیس هم حمایت می‌کنم. مطمئنا همه بازیکنان دوست دارند به تیم ملی کشورشان دعوت شوند. ما نیز مدتی را کنار خانواده‌هایمان سپری می‌کنیم و سپس برای انجام بازی‌هایی سخت برمی‌گردیم.

حمایت از VAR؟ من کسی نیستم که زیاد از تکنولوژی سر در بیاورم اما امیدوارم قوانین استفاده از آن شفاف‌تر شود و در آن صورت همه چیز بهتر خواهد بود. با VAR تا حدودی احساسات پس از گلزنی از بین رفته است. زمان بازبینی صحنه می‌تواند کوتاه‌تر باشد یا تکیه و اعتماد بیشتری به تصمیم داوری صورت بگیرد. پس از آن VAR هم دخالت کند. این تکنولوژی برای برقرار کردن عدالت آمده چون شما ممکن است یا تنها یک تصمیم اشتباه از سوی داور، از یک جام کنار بروید.

نقل و انتقالات لیگ برتر؟ موافق زود بسته شدن آن هستم. در واقع مشکل از ما نیست؛ بقیه لیگ‌ها هم باید مثل انگلیس، قبل از شروع لیگ به نقل و انتقالات خاتمه بدهند. من از قانون فعلی لیگ برتر حمایت می‌کنم. اینجا کمی زود پنجره را می‌بندیم ولی به نظرم خوب است اگر همه کشورها به توافق برسند که پیش از شروع لیگ‌ها پنجره بسته شود که این حالت ایده آل خواهد بود. ما در حالی لیگ برتر را شروع می‌کنیم که می‌دانیم روی چه بازیکنانی می‌توانیم حساب کنیم.

قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا؟ همین است که می‌بینید. حتی یک بازی هم از شاختار دونتسک در دو فصل اخیر ندیده بودم. حالا هم هیچ بازی از زاگرب و آتالانتا ندیده‌ام. مربی آنها را می‌شناسم و می‌دانم فصل فوق العاده‌ای داشتند. با این حال حتی یک بازی هم از آنها ندیده‌ام و بنابراین نظری نمی‌دهم. ما می‌دانیم برای صعود باید چه کنیم.

قهرمانی در اروپا برای شما و باشگاه چقدر اهمیت دارد؟ مهم است ولی اگر رخ ندهد هم من همان فرد همیشگی خواهم بود که صبح از خواب بیدار می‌شود؛ تغذیه خوبی دارد؛ به اطرافیانش عشق می‌ورزد و در مجموع این مسئله زندگی مرا عوض نخواهد کرد. نهایت تلاشم را خواهم کرد. قهرمان شدن یا نشدن در اروپا وقتی برای آخرین بار از شما برای دورانم در منچسترسیتی تشکر خواهم کرد، تغییری ایجاد نخواهد کرد. به اینجا آمدیم و حالا به همان سبکی که می‌خواستیم، بازی می‌کنیم. اکنون باید همان سطح را حفظ کنیم. درست مثل روز اولی که به سیتی آمدم و گفتند باید قهرمان اروپا شوی. گفتم تلاشم را خواهم کرد. در لیگ برتر هم همین طور. فرد صادقی هستم و می‌گویم تیم‌های معرکه‌ای در اروپا هستند که از ما قوی‌ترند. یک اشتباه در خط دفاعی کافی است تا حذف شوید. نهایت تلاشمان را خواهیم کرد. فعلا با اوکراین شروع می‌کنیم و خواهیم دید به مرحله بعدی می‌رویم یا نه. البته که می‌خواهیم قهرمان اروپا شویم ولی لیگ برتر را هم می‌خواهیم. قصد ندارم با حرف زدن از اروپا، تمرکز تیم را پیش از بازی با برایتون به هم بزنم. قرار نیست 11 ماه تمام فقط به لیگ قهرمانان فکر کنم.بله دوست دارم قهرمان اروپا، لیگ برتر و دو جام دیگر شوم.

لاپورته؟ اشتباه کردم گفتم او یکی از بهترین‌ها است چون او بهترین دفاع میانی چپ پای دنیا در حال حاضر است. بی نهایت از دشان بابت تصمیمش متشکرم و بی‌اندازه برای آیمریک خوشحالم چون لیاقتش را داشت. همه ما برای لاپورته خوشحالیم چون او مدت‌ها منتظر این دعوت نامه بود.

کانسلو؟ وقتی از فیفا دی برگردیم، با نوریچ بازی داریم و سپس لیگ قهرمانان اروپا در اوکراین از راه می‌رسد. سه روز بعد هم دوباره در لیگ بازی داریم و بعد هم جام حذفی خواهد بود. فصل واقعی از آن زمان شروع می‌شود. بابت چیزهایی که تاکنون از ژائو دیده‌ایم، خوشحالیم ولی او در پیش فصل با ما نبوده است. کایل همه چیز را درباره سبک بازی ما می‌داند و ژائو تازه کارش را شروع کرده است. شاید او فردا بازی کند شاید بعد از بازی‌های ملی. کانسلو باید آماده باشد و وقتی بود، بازی خواهد کرد.

وضعیت ژسوس و استونز؟ خیلی بهتر از قبل هستند. نمی‌دانم فردا در دسترس خواهند بود یا خیر. اگر فردا نباشند، بعد از فیفا حتما خواهند بود."

اخبار مرتبط:

بازگشت مدافع ملی‌پوش منچسترسیتی به تمرینات

تگ ها


کنفرانس مطبوعاتی تسلیت به انریکه لوئیز انریکه پپ گواردیولا سیتیزن‌ها فوتبال جهان ایمریک لاپورته کایل واکر منچستر سیتی برایتون و هاو آلبیون منچستر سیتی-برایتون و هاو آلبیون لیگ برتر فوتبال