گواردیولا به دل‌پیرو: دلم برای پاستا تنگ شده است

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، پس از پیروزی برابر PSG، در نیمه نهایی چمپیونزلیگ شوخی کنایه آمیزی با الساندرو دل پیرو، اسطوره فوتبال ایتالیا، انجام داد....

به گزارش "ورزش سه"، الساندرو دل پیرو، ستاره سابق یوونتوس، پس از پیروزی ارزشمند ۲-۱ سیتی برابر PSG با گل های کوین دی بروین و ریاض محرز در پارک دو پرنس، با گواردیولا صحبت کرد.

در اسکای اسپورت ایتالیا دل پیرو با گواردیولا شوخی کرد و گفت که دوست دارد این سرمربی اسپانیایی او را آموزش دهد.

دل پیرو به گواردیولا گفت: "کی چند روز وقت آزاد داری که من بتوانم بیایم و پیش تو کمی آموزش ببینم؟"

گواردیولا نیز که ۹۴ دقیقه سخت و پر استرس را روی نیمکت سیتیزن ها سپری کرده بود، بلافاصله پاسخ داد: "پس بیا مطمئن شویم که من به ایتالیا می آیم، خیلی دلم برای پاستا تنگ شده است."

سرمربی سابق بارسلونا و بایرن مونیخ دو سال را به عنوان بازیکن در ایتالیا سپری کرد و بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ برای رم و برشیا به میدان رفت.

پاری سن ژرمن با شکست ۱-۲ در خانه خود برابر منچسترسیتی کار دشواری برای صعود به فینال لیگ قهرمانان دارد و به نظر می رسد و گواردیولا و تیمش از هم اکنون جای خود را در فینال این فصل چمپیونزلیگ رزرو کرده باشند.

با این پیروزی ارزشمند در پاریس به نظر می رسد طلسم ناکامی های پیاپی گواردیولا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان رو به پایان است. هر چهار حضور پایانی سرمربی اسپانیایی در نیمه نهایی برای او با شکست همراه شده بود. حدود یک دهه پیش بارسلونای تحت هدایت گواردیولا در دیداری عجیب در این مرحله مغلوب چلسی شد. در ادامه بایرن مونیخ با گواردیولا در روندی باورنکردنی و در سه فصل متوالی مقابل سه نماینده اسپانیا،  رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکومادرید، شکست خورد و گواردیولا هرگز همراه با بایرن مونیخ موفق به راهیابی به فینال لیگ قهرمانان نشد.

از زمان به دست گرفتن هدایت سیتی نیز این تیم حتی به نیمه نهایی هم نرسیده بود. اما به نظر می رسد با کسب برتری ۱-۲ مقابل پاری سن ژرمن، این طلسم در حال باطل شدن است. البته گواردیولا یک بار نیز در دوران حضور در بارسلونا در مرحله نیمه نهایی مقابل اینتر طعم شکست را چشیده بود.

تگ ها


پپ گواردیولا الساندرو دل پیرو منچستر سیتی