گواردیولا به فوتبال آسیب فراوانی زده است

سرمربی آرژانتینی مورد تمجید گواردیولا معتقد است این مربی کاتالان ناخواسته به فوتبال ضرر وارد کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، پپ گواردیولا سرمربی اسپانیایی سیتی بارها گفته است که یوهان کرویف الهام بخش او در مربیگری بوده اما مارسلو بیلسا سرمربی آرژانتینی که در حال حاضر هدایت لیدزیونایتد را برعهده دارد، بیشترین تاثیر را روی او گذاشته و با اختلاف بهترین مربی دنیاست.

بیلسا که از دو سال پیش در لیگ برتر مربیگری می کند و توانسته لیدز را پس از سال ها به لیگ برتر برگرداند، در آستانه بازی با منچسترسیتی و در مورد گواردیولا به شبکه دازن گفت:« پپ ناخواسته آسیب زیادی به فوتبال زده است چرا که هر بار تیمی برابر او به میدان می رود، یک سیستم دفاعی را انتخاب می کند. تیم ها ترجیح می دهند سبک و سیستم خود را کنار بگذارند و به دفاع در مقابل تیم های گواردیولا بپردازند. در واقع یک سیستم جدید به فوتبال اضافه شده به نام سیستم دفاع برابر تیم های گواردیولا.»

بیلسا در مورد تمجیدهای پپ از خودش گفت:« کلوپ، من و گواردیولا مربیان متفاوتی هستیم. به شخصه نمی توانم خودم را با این دو مقایسه کرده و همسطح بدانم.»

بیلسا در مورد بهترین تجربیات مربیگری اش گفت:« هیچ چیز را با مربیگری نیوولزاولدبویز عوض نمی کنم ولی در سطح اروپا هدایت بیلبائو و مارسی برایم فوق العاده خاطره انگیز بود. این دو شهر با فوتبال زندگی می کنند و بهترین مکان برای تجربه فوتبال هستند.»

 

تگ ها


مارسلو بیلسا پپ گواردیولا اتلتیک بیلبائو المپیک مارسی منچستر سیتی