گواردیولا: به مسی فکر نمی‌کنیم، گریلیش شماره ۱۰ ماست

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، که سابقه کار با لیونل مسی در بارسلونا را دارد، درباره شایعه پیوستن کاپیتان سابق بارسا به سیتی اعلام کرد که قصد به خدمت گرفتن او را ندارند....

به گزارش "ورزش سه"، پپ گواردیولا در مورد علاقه باشگاه منچسترسیتی به لیونل مسی با توجه به این که اسطوره بارسلونا بازیکن آزاد است و مسیرش از کاتالان ها جدا شده و قرارداد جدیدی در نوکمپ امضا نمی کند، مورد سوال قرار گرفت.

مذاکرات مسی و بارسلونا برای تمدید قرارداد به بن بست رسید و مشکلات مالی در کاتالونیا مانع از دستیابی به توافق شد.

در حال حاضر جنجالی برای پیشنهاد بالاترین رقم و جذب مسی ایجاد شده است اما سیتی، که به تازگی رکورد نقل و انتقالات لیگ برتر را با خرید جک گریلیش از استون ویلا شکسته است، قصد پیوستن به این نبرد را ندارد.

گواردیولا که بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ چهار سال به یادماندنی را با مسی در بارسلونا کار کرد، در مورد گمانه زنی ها مبنی بر اینکه او می تواند دیداری دوباره با مسی در اتحاد داشته باشد، گفت: "ما ۴۸ میلیون یورو برای جک گریلیش هزینه کردیم. ما ۱۲۰ میلیون یورو پرداختیم و ۷۲ میلیون یورو دشت کردیم.

او شماره ۱۰ را خواهد پوشید زیرا ما قانع شده بودیم که گریلیش بازیکن مورد نظر ماست و مطمئن بودیم که لئو در بارسلونا ادامه خواهد داد، بنابراین در حال حاضر او در فکر ما نیست. "

گواردیولا درباره بهترین بازیکنی که در دوران کاری اش با او همکاری کرده اضافه کرد: "به نظر می رسید که از نظر ادامه کار در بارسلونا همه چیز خوب به پایان رسیده. این برای همه از جمله من شگفت آور بود.

رییس باشگاه امروز واضح بود. من با مسی یا رییس باشگاه صحبت نکردم بنابراین نمی دانم چه اتفاقی افتاده است اما به عنوان یک هوادار باشگاه دوست دارم مسی در آنجا بازنشسته شود، اما امروز باشگاه باید پایدار باشد و آنچه سال گذشته در آنجا اتفاق افتاد واقعاً خوب نبود.

به عنوان یک هوادار من از فوق العاده ترین بازیکنی که در زندگی ام دیده ام تشکر می کنم، برای عناوینی که او به بردن آنها در بارسلونا کمک کرد، اینکه به من شخصاً کمک کرد تا به مونیخ و سپس انگلیس بروم.

بیشتر از اینها احساسات و اقدامات باورنکردنی در مقابل تلویزیون و تماشای آنچه او می تواند با همراهانش با توپ در یک بازی فوتبال انجام دهد...

روز به روز، بازی به بازی، هر سه روز یک بار او چیزی منحصر به فرد می ساخت. تنها چیزی که می توانم بگویم این است که ممنون که بارسلونا را به سطح دیگری رساندی و اجازه دادی بارسلونا برای یک دهه بر جهان تسلط داشته باشد، بسیار سپاسگزارم و برای او بهترین ها را در چند سال آخر حرفه اش آرزو می کنم.

او فراموش نخواهد شد. امیدوارم روزی بتوانیم به او بگوییم بهترین بازیکن تاریخ  زیرا او سزاوار آن است.

اگر رییس لاپورتا به چنین شرایطی رسیده است، متاسفانه باید این کار را انجام دهد، زیرا کسی قبل از او کارش را درست انجام نداده است. "

تگ ها


لیونل مسی پپ گواردیولا فوتبال جهان منچستر سیتی بارسلونا لالیگا لیگ برتر فوتبال