گواردیولا: در بارسا بعضی ها لیاقت رفاقت نداشتند

پپ گواردیولا معتقد است برخی فوتبالیست ها شایسته این نیستند که با آنها ارتباط صمیمانه ای داشته باشد....

به گزارش "ورزش سه"، پپ گواردیولا فصل ۰۹-۲۰۰۸ و با اعتماد خوان لاپورتا از هدایت تیم دوم بارسا به سرمربیگری تیم اول باشگاه رسید و در ۴ سال فاتح ۱۷ جام شد؛ از جمله شش گانه در نخستین فصل حضورش روی نیمکت مربیگری آبی اناری ها.

تابستان ۲۰۱۳ پپ گواردیولا پس از کناره گیری از هدایت بارسا و یک سال استراحت، به عنوان جانشین یوپ هاینکس در بایرن مونیخ انتخاب شد. بایرن با هاینکس فاتح سه گانه شده بود و این بزرگترین مشکل پپ محسوب می شد.

او بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ سرمربی بایرن بود و هرگز نتوانست به فینال لیگ قهرمانان برسد ولی فاتح لیگ و جام حذفی شد. او در ۵ سال گذشته سرمربی سیتی بوده و با این تیم ۲ بار قهرمان لیگ برتر شده است.

پپ در مصاحبه با ESPN و در مورد ارتباطش با بازیکنان در دوره ۴ ساله حضور در بارسا گفت:«  در بارسا با برخی رابطه ای نزدیک و صمیمانه داشتم. خیلی بازیکنان به تیم فکر می کردند و تفکر مشترکی با آنها داشتم ولی برخی دیگر فقط و فقط به خودشان فکر می کردند. اینها لیاقت ارتباط صمیمانه را نداشتند. طبیعتا دسته دوم تنها زمانی که نیاز بود، مورد استفاده قرار می گرفتند. من به دسته اول حس نزدیکی بسیار بیشتری داشتم.»

پپ در مورد کار در سه باشگاه متفاوت و بازیکنانی با سبک های مختلف گفت:« طبعا در طول یک فصل طولانی، بین شما و بازیکنان ممکن است اتفاقاتی رخ بدهد که چندان خوشایند نباشد ولی شما چیزهای زیادی هم یاد می گیرید.

 معتقدم نوع ارتباط بین مربی و بازیکنان، بیشتر به بازیکنان بستگی دارد. برخی لایق ارتباط نزدیک تر هستند و برخی حفظ فاصله.»

تغییر دادن فوتبال انگلیس:« وقتی به انگلیس آمدم، فوتبال این کشور بیشتر مستقیم و با درگیری های فیزیکی بر سر توپ همراه بود. ما سعی کردیم به شیوه ای متفاوت کار کنیم و به سراغ این سبک از فوتبال نرفتم. می توانم ادعا کنم تفاوت ها را به شیوه خودمان رقم زدیم. برای همین به فوتبال انگلیس آمدم و به خصوص پس از دومین قهرمانی مان در لیگ، این حس را داشتم که ماموریتم را به سرانجام رسانده ام.»

تگ ها


بایرن مونیخ پپ گواردیولا منچستر سیتی بارسلونا