گواردیولا در جذب چه ستارگانی ناکام ماند؟

همیشه در روی یک پاشنه نمی چرخد و پپ هم در جذب بازیکنان مورد علاقه اش ناکام مانده است....

همیشه در روی یک پاشنه نمی چرخد و پپ هم در جذب بازیکنان مورد علاقه اش ناکام مانده است.

سیتیزن‌ها یک مرتبه دیگر در رقابت با باشگاه‌های بزرگ در جذب یک ستاره ناکام خواهند شد؟ اتفاقی که پیش از این برای ۷ بازیکن دیگر در دوران حضور گواردیولا در سیتی رخ داده است.
به گزارش مدال، چشم‌های مأموران خرید فوتبال اروپا به دنبال فرنکی دیونگ، هافبک بااستعداد آژاکس است. این کار، منچسترسیتی را برای جذب یکی از مهره‌هایی که پپ گواردیولا شیفته بازی‌اش شده سخت خواهد کرد. گواردیولا می‌خواهد دیونگ را جانشین فرناندینیو کند و نیاز مبرم به چنین بازیکنی دارد، اما بارسلونا و پاری‌سن‌ژرمن هم در کمین دیونگ هستند. سیتیزن‌ها یک مرتبه دیگر در رقابت با باشگاه‌های بزرگ در جذب یک ستاره ناکام خواهند شد؟ اتفاقی که پیش از این برای ۷ بازیکن دیگر در دوران حضور گواردیولا در سیتی رخ داده است.
مارک آندره تراشتگن
وقتی پپ گواردیولا کارش را در منچسترسیتی شروع کرد، تیم سابقش بارسلونا ۲ دروازه‌بان هم‌سطح داشت که لوئیس انریکه به‌طور چرخشی از آن‌ها استفاده می‌کرد. مارک آندره تراشتگن شروع خوبی در بارسلونا نداشت و گواردیولا هم با توجه به توانایی‌های این بازیکن علاقه‌مند بود او را استخدام کند، اما در نهایت کلودیو براوو تصمیم گرفت بارسا را ترک کند تا تراشتگن دروازه‌بان اول آبی‌واناری‌ها شود. براوو هم هیچ‌گاه سنگربان خوبی برای سیتی نشد و در نهایت گواردیولا مجبور شد یک دروازه‌بان دیگر که ادرسون بود را به خدمت بگیرد. بعد‌ها مشخص شد دروازه‌بان آلمانی به سیتی بسیار نزدیک بوده و حتی همسرش قصد داشت تحصیلش را در دانشگاه منچستر ادامه دهد، اما شرایط در باشگاه بارسلونا به شکلی پیش رفت که او تصمیم به ماندن در نوکمپ بگیرد.

 

پل پوگبا
پل پوگبا اعتراف کرد زمانی که پپ گواردیولا مربی منچسترسیتی شد او در صدر لیست خریدش بوده است. ستاره فرانسوی که با بازگشت به منچستریونایتد علاقه‌اش را به این باشگاه نشان داد می‌توانست پیراهن تیم رقیب را بر تن کند. وقتی گواردیولا برنامه‌هایش برای شروع کار در سیتی را نوشت بین بازیکن‌هایی که در ترکیب تیمش نیاز داشت نام پل پوگبا هم به چشم می‌خورد. در آن زمان پوگبا با درخشش در یوونتوس مشتریان زیادی داشت و بعد‌ها بپه ماروتا، مدیر این باشگاه هم تأیید کرد باشگاه منچسترسیتی برای جذب او تلاش کرده است. تکسیکی بگریستان، مدیرورزشی منچسترسیتی وظیفه نهایی کردن این انتقال را از زمانی که مانوئل پیگرینی هنوز مربی تیم بود برعهده داشت، اما در این راه ناکام بود.

گواردیولا در جذب چه ستارگانی ناکام ماند؟

دنی آلوس
درباره این انتقال مدت طولانی صحبت می‌شد و حتی برخی فکر می‌کردند انتقال دنی آلوس از یوونتوس به سیتی را با حضور پپ گواردیولا باید قطعی دانست. گواردیولا نیاز به تقویت در خط دفاعی می‌دید و برای دفاع راست هم دنی آلوس شاگرد سابقش را زیر نظر داشت. آلوس هم رسماً اعلام کرد قصد دارد یوونتوس را بعد از تنها یک فصل ترک کند. کایل واکر، بنژامن مندی و حتی رایان برتراند همگی گزینه‌های سیتی برای دفاع کناری بودند، اما آلوس از همه آن‌ها به سیتی نزدیک‌تر بود. با این حال علاقه پاری‌سن‌ژرمن به آلوس باعث شد این مدافع برزیلی وسوسه شود به فرانسه برود. آلوس هم بعد‌ها اعتراف کرد آماده حضور در سیتی بوده تا اینکه به یکباره پاریسی‌ها برای جذب او ابراز علاقه کردند. او تصمیم خانواده‌اش را دلیل ملحق نشدن به سیتی بیان کرد.

گواردیولا در جذب چه ستارگانی ناکام ماند؟

ویرجیل فان‌دایک
مدافع هلندی فعلی لیورپول زمانی که در ساوتهمپتون بازی می‌کرد به سرعت تبدیل به یکی از بهترین مدافعان لیگ برتر انگلیس شد. رسانه‌ها ۲ مقصد اصلی را برای او تعیین کرده بودند؛ یکی چلسی و دیگری منچسترسیتی. در آن زمان چلسی با آنتونیو کونته صدرنشین لیگ برتر بود و در آستانه قهرمان شدن در حالی که سیتی به‌دنبال راهی برای پیشرفت با پپ گواردیولا می‌گشت، اما هیچ‌کدام از این ۲ باشگاه موفق به جذب فان‌دایک نشدند چراکه لیورپول ۷۵ میلیون پوند برای او پرداخت و این بازیکن هم راهی آنفیلد شد تا شاگرد یورگن کلوپ شود. در مستند قهرمانی فصل قبل منچسترسیتی هم در بخشی از فیلم مدیران باشگاه در حال تبادل نظر بر سر جذب فان‌دایک هستند و نشان می‌دهد علاقه به حضور این بازیکن در سیتی وجود داشته است، اما خلدون المبارک می‌گوید ۷۵ میلیون پوند برای فان‌دایک پرداخت نخواهند کرد!

گواردیولا در جذب چه ستارگانی ناکام ماند؟

الکسیس سانچس
وقتی الکسیس سانچس پیشنهاد تمدید قرارداد با باشگاه آرسنال را رد کرد همه فکر می‌کردند او می‌خواهد راهی منچسترسیتی شود، با انتقالی کم‌هزینه در ژانویه یا در پایان فصل به‌عنوان بازیکن آزاد. سانچس در کنار فان‌دایک ۲ گزینه اصلی گواردیولا برای انتقال به سیتی در ژانویه یا پایان فصل قبل بودند، اما او موفق به جذب هیچ‌کدام نشد. ستاره شیلیایی با هنریخ مخیتاریان معاوضه شد در حالی که باشگاه منچسترسیتی حاضر بود ۳۵ میلیون پوند برای او بپردازد. در واقع سانچس ابتدا گزینه خرید یونایتد نبود، اما وقتی وارد بازار نقل‌و‌انتقالات شد مورینیو تصمیم گرفت او را به خدمت بگیرد. خریدی که در منچستریونایتد اصلاً موفق نبوده است. ناکامی در جذب سانچس هم با درخشش آگوئرو، ژسوس، سانه و استرلینگ و کسب ۱۰۰ امتیاز در لیگ برتر فراموش شد.

گواردیولا در جذب چه ستارگانی ناکام ماند؟