گواردیولا: سوپرلیگ؟ این قضیه دیگر تمام شده

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، ترجیح می دهد که دیگر خیلی درباره سوپرلیگ صحبت نکند....

به گزارش "ورزش سه"، منچسترسیتی فرداشب در مسابقه فینال جام اتحادیه انگلیس به مصاف تاتنهام خواهد رفت. تیم لندنی اخیراً سرمربی خود یعنی ژوزه مورینیو را برکنار کرده و در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد اما قطعاً شاگردان پپ گواردیولا برای پیروزی و بالا بردن اولین جام فصل کار بسیار دشواری پیش رو خواهند داشت.

پپ گواردیولا پیش از این بازی گفت: "ما کاملاً شایسته حضور در این مرحله از مسابقات هستیم. ما بازی‌های دشواری را علی‌الخصوص در مرحله نیمه نهایی پشت سر گذاشتیم و حالا به لندن سفر می کنیم تا علاوه بر ارائه یک نمایش خوب به پیروزی نیز دست پیدا کنیم و قهرمان شویم."

گواردیولا درباره منتفی شدن رقابت های سوپرجام نیز گفت: " این مسئله تمام شده و ما اکنون باید روی کار خود تمرکز کنیم. هر باشگاه یک بیانیه خاص منتشر کرد و حالا باید از این قضیه عبور کرد اما در عین حال از آن درس گرفت. لیگ قهرمانان اروپا ابتدا با تیم‌های قهرمان شروع به کار کرد اما پس از آن از هر کشور چهار تیم در مسابقات شرکت کردند. اکنون هر تیمی که سزاوار حضور در این رقابت هاست در آن به میدان می رود.

در مورد افزایش تیم های حاضر در لیگ قهرمانان اروپا باید بگویم که همه ما خواهان افزایش کیفیت هستیم اما اکنون فوتبال به کمیت فکر می‌کند. درباره این مسئله باید از یوفا یا فیفا سوال کنید و ببینید که آیا آنها می‌توانند روزهای سال را افزایش دهند. واقعاً نمی‌دانم شاید اتفاق افتاد و توانستیم یک سال ۴۰۰ روزه پیدا کنیم."

گواردیولا درباره بازگشت سرخیو آگوئرو و کوین دی بروین نیز گفت: "هر دو بازیکن کاملاً آماده هستند و در تمرینات حضور یافتند. در مورد آگوئرو، او امروز اولین جلسه تمرینی کامل خود را پشت سر گذاشت اما فردا در این زمینه‌ها تصمیم‌گیری خواهیم کرد."

تگ ها


کوین دی بروین پپ گواردیولا سرخیو آگوئرو منچستر سیتی