گواردیولا: سیتی می‌تواند یکی از بهترین تیم‌های تاریخ انگلیس باشد

پپ گواردیولا سرمربی اسپانیایی منچسترسیتی، می‌گوید قرار گرفتن در راه پیوستن به بهترین‌های تاریخ فوتبال انگلیس، بسیار هیجان انگیز است...

پپ گواردیولا از دوران سخت اما پربار خود با منچسترسیتی گفته است.

به گزارش مدال، پپ گواردیولا می‌گوید از اینکه با بردن پی‌در‌پی جام‌ها با منچسترسیتی به منتقدانش ثابت کرده است که اشتباه می‌کرده‌اند، رضایت زیادی دارد.

به گزارش منچستر ایوینینگ نیوز، در فصل اول حضور پپ در لیگ جزیره، شیوه مربی کاتالانی زیر سوال رفت و حتی مسخره شد و حتی او را پس از بازی مالکانه‌ای که به یک فاجعه در مقابل اورتون و لستر منجر شد، "فرادیولا" نامیدند.

ولی گواردیولا شیوه بازی خود را تغییر نداد و با بردن لیگ جزیره با 100 امتیاز و بعد هم بردن هر 4 جام داخلی در فصلی که به تازگی به پایان رسید، بازگشت. مسئله ای که منتقدان مطرح می‌کردند این بود که شیوه بازی او که باعث موفقیت وی و بارسلونا شده بود، در لیگ فیزیکی‌تر و محیط پر فشار تری مثل لیگ انگلیس ممکن نخواهد بود. او با انتقادات مشابهی در بایرن مونیخ هم مواجه بود که سرانجام در بردن بوندسلیگا هتریک کرد. در یک مصاحبه با روزنامه کاتالانی Ara، او می‌گوید:

"چیزی که من از همه بیشتر دوست دارم این بود که جواب آنهایی که می‌گفتند نمی‌شود به این شیوه در آلمان بازی کرد یا حالا در لیگ برتر با سیلوا، برناردو سیلوا، استرلینگ، آگوئرو و .... را دادم. ما این کار را انجام دادیم، تعداد کمی گل خوردیم و بازی مالکانه خود را انجام دادیم. ما تیمی هستیم که در فاصله 40 متری محوطه جریمه بازی می‌کنیم. دو ایده پایه برای این کار، پرس از بالا و رها کردن فضا پشت است. دقیقا همان ایده‌هایی است که در بارسا ب هم استفاده می‌کردیم که باعث قهرمانی ما در دسته سوم شد. این خیلی برای ما خوب است که مردم بگویند تا حالا فوتبالی به این شکل در آلمان یا انگلیس ندیده‌اند. ما غرور خود را داریم و نمی‌توانم این را انکار کنم که خیلی هیجان‌زده‌ام که به یکی از بهترین تیم‌های تاریخ انگلیس تبدیل شویم. در پایان، در زندگی، ما می‌خواهیم که از ما لذت ببرند و عاشق ما باشند."

اخبار مرتبط:

شماره ۹ منچسترسیتی سرانجام به گابریل ژسوس رسید

تگ ها


نقل و انتقالات نقل و انتقالات اروپا فوتبال اروپا پپ گواردیولا منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال