گواردیولا: فرداشب در اتحاد جوی بهتر از بازی با لیورپول می‌خواهم

سیتی برای صعود به پیروزی در اتحاد نیاز دارد...

سیتی برای صعود به پیروزی در اتحاد نیاز دارد

سرمربی سیتی امیدوار است تا تیمش با تمرکز کافی، دیدار رفت را جبران کند.

به گزارش مدال، پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار تیمش مقابل تاتنهام در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی فصل 2018/19 لیگ قهرمانان اروپا شرکت کرد.

پپ گفت:

"غیبت کین؟ تاتنهام همان تیم قدرتمند دو یا سه سال گذشته است که من به اینجا آمدم. اسپرز تیم فوق العاده‌ای است. من باید ببرم. مالک باشگاه گفت من باید سه بار متوالی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شوم ولی در فوتبال شما بیشتر از اینکه ببرید، می‌بازید. سعی می‌کنم بهترین عملکرد را داشته باشم. حرف‌های گوندوغان مایه نگرانی است؟ قطعا نه. شما باید به کاری که ما در طول 20 ماه اخیر انجام داده‌ایم، نگاه کنید. بهترین مثال، بازی در سلهرست پارک بود. یکی از دشوارترین بازی‌های خارج از خانه‌ای که داریم و دیدید چطور بازی کردیم. فقط یک یا دو شوت به سمت دروازه ما زده شد. اگر ما ذهنیت قوی و درستی نداشتیم، نمی‌توانستیم کارهایی که در این 20 ماه انجام داده‌ایم را انجام بدهیم. من دو فینال لیگ قهرمانان اروپا را به خاطر پنالتی‌ها از دست دادم ولی فوتبال همین است. می‌دانم بازیکنانم چقدر متمرکز هستند و تا چه اندازه مشتاق رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا. آیا داشتن انگیزه کافی خواهد بود؟ نمی‌دانم. من یک بار با یک شوت در چارچوب به فینال رسیدم - بازی با چلسی و شوت اینیستا - و زمانی با 33 شوت در چارچوب حذف شدم - بازی با چلسی سال 2012 - فوتبال چنین ورزشی است.

می‌دانستیم امسال نمی‌توانیم کاری که فصل پیش انجام دادیم را تکرار کنیم. به خصوص در لیگ برتر. در این نهاد و باشگاه، کسی که بیشتر از همه از عملکرد تیم غافلگیر شده منم! انتظار نداشتم تیمم در فاصله 5 بازی مانده به پایان لیگ، 83 امتیاز داشته باشد. هدف هم کسب 98 امتیاز است چون در غیر این صورت خبری از قهرمانی نخواهد بود. می‌دانم تقویم بازی‌هایمان چقدر دشوار است؛ ما دو بار با تاتنهام بازی می‌کنیم و بعد هم دربی و بازی با برنلی. همه بازی‌ها دشوار هستند. استراحتی هم نداریم. چندین بازی بیشتر از لیورپول انجام می‌دهیم و من عاشق این چالش هستم. اگر سه بازی پیش رو را نبریم، از دو جام حذف هستیم. امسال رقیب معرکه‌ای چون لیورپول داریم. هر دو هم شایسته قهرمانی هستیم ولی فقط یک تیم قهرمان می‌شود.

تاتنهام در بازی فردا کاملا مشابه بازی‌های اخیر خواهد بود. مسئله اصلی در اختیار گرفتن کنترل بازی است. نحوه‌ای که آنها مقابل برایتون بازی کردند؛ نحوه بازگشت مصدومانشان از مصدومیت و همه چیزشان. تاتنهام در ضد حملات تیم معرکه ای است. ما نیاز داریم تا هواداران تیم را به جلو سوق بدهند. می‌خواهم فردا ببینم که هواداران می‌خواهند به نیمه نهایی برسند. اتمسفری بهتر از بازی با لیورپول می‌خواهم. زیاد دوراندیشی و رویاپردازی نمی‌کنم. می‌خواهم به نیمه نهایی برسم. هر اتفاقی فردا رخ بدهد، دوباره فصل بعد در موناکو در قرعه کشی حضور خواهیم داشت.

وضعیت مصدومان تیم؟ سرخیو آگوئرو به رقابت کردن و بازی کردن نیاز دارد تا به بهترین فرم برگردد. بازی فردا بحث مسئله آمادگی بدنی نیست. می‌خواهیم به نیمه نهایی برسیم و این چالش ما است. زینچنکو تمرین نکرده و فکر نمی‌کنم امروز هم تمرین کند. بقیه دیروز تمرین کردند و امروز هم حضور خواهند داشت و آماده هستند. فرناندینیو دیروز تمرین کرد. با فشار کم ولی تمرین کرد."