گواردیولا: لیگ برتر باورنکردنی است/ همه مدعیان آماده هستند

پپ گواردیولا سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی قهرمان فصل گذشته لیگ برتر انگلیس، در مورد شرایط این تیم و مدعیان فصل جدید لیگ جزیره صحبت کرد...

به گزارش مدال، پپ گواردیولا در نشست خبری خود قبل از مسابقه منچسترسیتی - تاتنهام در هفته دوم لیگ برتر انگلستان حضور یافت و در مورد استرلینگ، رودری و دی بروین صحبت کرد.
به گزارش MEN، مهم‌ترین بخش‌های این کنفرانس از این قرار بودند:
از این که محروم نشدید، احساس آسایش می‌کنید؟
فکر می‌کنم باشگاه بیانیه‌ای منتشر کرد. هر مورد فرق می‌کند. نمی‌دانم برای باشگاه‌های دیگر چه اتفاقی افتاد ولی باشگاه یک بیانیه در این راستا منتشر کرد.
آیا استرلینگ با هت‌تریکش نشان داد خطرناک‌ترین بازیکن لیگ است؟
بازیکنان خطرناک زیادی وجود دارند و او یکی از آن‌ها است. با نگاهی به شش تیم برتر لیگ، تعداد زیادی از این بازیکنان را پیدا خواهید کرد. لیگ برتر باورنکردنی است. ما بسیاری از این بازیکنان را در اختیار داریم ولی شرایط همچنان برابر است. بازی تمامی تیم‌های دیگر را تماشا نکردم اما استرلینگ از اول خوب بازی کرد و فرصت طلب بود. ما خواستار چیزهای بیشتری هستیم. همه خواسته بیشتری دارند و خودش هم همین طور است. این تازه بازی اول بود.
مورینیو گفته است تیم دوم منچسترسیتی هم می‌تواند قهرمان لیگ شود...
تیکسی بگریستین کار خارق العاده‌ای انجام داده است. واقعا عملکرد چلسی مقابل یونایتد و همچنین لیورپول مرا شگفت زده کرد. آن‌ها برنده نشدند ولی آنقدر خوب بودند که من غافلگیر شدم. کیفیت هجومی یونایتد را دیدیم. آرسنال هم بازیکنان سطح بالایی مثل نیکولاس پپه، داوید لوییز و دنی سبایوس که بازیکن سطح بالایی در اسپانیا بود، به خدمت گرفت. همه آن‌ها آماده و مدعیانی خوب هستند. 
گواردیولا تایید کرد فرناندینیو برای بازی فردا آماده است و این یعنی باید ببینیم او در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد یا رودری. پپ در بازی با وست هم چند مهره بزرگ را روی نیمکت قرار داده بود و گفت این اتفاق مقابل تاتنهام هم تکرار خواهد شد. 
هر هفته همین اتفاق خواهد افتاد. کیفیت تیم خوب است و به همین خاطر هر هفته همین اتفاق خواهد افتاد. رودری باید بهتر بازی کند، بقیه هم همین طور. او به عنوان بازیکنی جوان، مستعد و بلند قد است ولی لیگ برتر برایش تازگی دارد. باید ببینیم از چه جنبه‌ای می‌توانیم بهتر کار کنیم. او باهوش است و متوجه این مسئله خواهد شد. او مثل بقیه می‌تواند بهتر شود. 
آیا دی بروین پس از مصدومیت‌های فصل قبل، انگیزه بیشتری دارد؟
فکر می‌کنم انگیزه‌اش به اندازه قبل است. اتفاقاتی که فصل قبل افتاد یه این معنی نیست که در فصل جاری هم رخ خواهد داد. او در تعداد فوق العاده زیادی از مسابقات بازی کرد و پس از جام جهانی خسته برگشت. اما در پیش فصل خیلی خوب خودش را از مصدومیت‌ها مصون داشت. هر هافبکی توانایی‌های خاص خودش را دارد. کوین هم توانایی‌های خودش را دارد ولی داوید (سیلوا) توانایی‌هایی دارد که کسی ندارد. هر کسی تلاش می‌کند از توانایی خود استفاده کند و بهترین بازیکن ممکن برای تیم باشد.

بیشتر بخوانید:

نیمکت نشینی کاوه رضایی، اینبار مقابل یوپن

تگ ها


منچستر سیتی پپ گواردیولا لیگ برتر انگلیس رحیم استرلینگ دی‌بروین منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال