گواردیولا و رونمایی از سخت ترین رقیب دوران مربیگری

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی می‌گوید که لیورپول و یورگن کلوپ سخت‌ترین حریف دوران مربیگری اش بوده اند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پپ گواردیولا طی این سال‌ها و به عنوان یک سرمربی در بالاترین سطح فوتبال با بهترین مربیان و تیم‌های دنیا تقابل داشته است. او در معتبرترین لیگ های دنیا از جمله لالیگا، بوندس لیگا، لیگ برتر انگلیس و البته لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته و حالا از تجربیات بسیار بالایی برخوردار است؛ تا جایی که بسیاری او را بهترین مربی دنیا می دانند.

اگرچه بعد از حضور پپ گواردیولا روی نیمکت منچسترسیتی این تیم با پیشرفت زیادی مواجه شده اما آنها در فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ‌برتر قافله را به لیورپول باختند تا قهرمانی بعد از سی سال به قرمزهای آنفیلد برسد.

سرمربی منچسترسیتی حالا در مصاحبه‌ای از لیورپول به عنوان سخت‌ترین حریفش نام برده است. گواردیولا در این باره گفت: " سخت‌ترین حریفی که من در حرفه ای با آنها روبرو شدم لیورپول امسال و سال گذشته بوده است. اگر شما کمی در برابر آنها تعلل کنید قطعاً فضا را برایتان می بندند و شما اجازه فرارکردن پیدا نمی کنید. آنها از نظر استراتژیک بسیار قدرتمند هستند و فکر می‌کنم که بازیکنان شان نیز از نظر ذهنی از قدرت بالایی برخوردارند. کلوپ رقیبی بوده که باعث شده من بیشتر فکر کنم که چگونه می توانم او را شکست دهم."

گواردیولا در ادامه گفت: " همیشه گفته‌ام که رئال مادرید یک تیم مهم و قدرتمند در حرفه ام بوده و آنها کمک زیادی به من کرده اند. جدال سخت با رئال مادرید ژوزه مورینیو، مانوئل پیگرینی و دیگر مربیان این تیم، باعث شده که من به مربی بهتری تبدیل شوم. با این حال اگر از من بپرسید که سخت‌ترین رقیبم کدام تیم بود قطعاً پاسخ لیورپول خواهد بود. لیورپول در اولین سالهایی که وارد انگلیس شدم کمی ضعیف تر از الان بود و البته رئال مادرید قدرتمندتر. حالا اما این لیورپول سخت‌ترین حریفی بود که در دوران مربیگری با آن روبرو شده ام."

بیشتر بخوانید:
دورتموند: یک فصل دیگر جیدون سانچو را می خواهیم
ورود پیرلو به دنیای مربی‌گری با تیم زیر ۲۳سال یووه
بهترین گلزن تاریخ PSG در لیست خرید بایرن 

تگ ها


پپ گواردیولا ژوزه مورینیو فوتبال جهان یورگن کلوپ منچستر سیتی تاتنهام لیورپول رئال مادرید فوتبال