گواردیولا و رویاپردازی هواداران منچسترسیتی درباره کسب چهارگانه

پپ گواردیولا پیش از دیدار امروز منچسترسیتی مقابل کاردیف درباره رویاپردازی هواداران و کسب چهارجام اظهار نظر کرد....

پپ گواردیولا پیش از دیدار امروز منچسترسیتی مقابل کاردیف درباره رویاپردازی هواداران و کسب چهارجام اظهار نظر کرد.

تیم منچستر سیتی امروز به مصاف کاردیف خواهد رفت تا در صورت برد باز هم به صدر جدول برگردد.

پپ گواردیولا پیش از دیدار مقابل کاردیف به خبرنگاران گفت:من در ذهن بازیکنانم و هواداران نیستم، که به آن‌ها بگویم در مورد چه چیزی فکر کنند. اگر آن‌ها بخواهند رویا پردازی کنند و در مورد هرچیزی فکر کنند، من کسی نیستم که چیزی به آن‌ها بگویم اما چرا شما باید در مورد چهارگانه صحبت کنید، وقتی که در این کشور هیچ‌وقت این اتفاق رخ نداده است. تیم های افسانه‌ای مانند لیورپول، منچستریونایتد در زمان الکس فرگوسن، چلسی در زمان ژوزه مورینیو و آرسنال در زمان آرسن ونگر، هیچ‌کدام نتوانستند چهارگانه کسب کنند. بنابراین چرا ما باید آن را انجام دهیم؟ ما تیم‌ها را بر اساس چه تعداد جام کسب خواهند کرد، قضاوت می‌کنیم اما من از تیم حال حاضر خود رضایت دارم و ما نسبت به فصل گذشته بهتر هستیم. ما اوقات بیشتری را باهم داشته‌ایم. ما در بعضی چیزها پیشرفت بهتری داشته‌ایم و کارهایمان را نسبت به فصل گذشته بهتر انجام داده‌ایم اما در آخر تیم ما از روی کسب جام‌ها قضاوت خواهد شد. بازیکنان می‌دانند که اگر در هر بازی شکست بخورند، از قهرمان شدن در لیگ برتر انگلیس کنار می‌روند، حتی تساوی نیز کافی و بسنده نیست و آن‌ها باید فقط پیروز شوند. ما بازی‌ها یا رقابت‌ها را انتخاب نمی‌کنیم و نمی‌گوییم که این بازی مهم‌تر از بازی های دیگر است.

پپ گواردیولا در مورد بنجامین مندی که در شب جمعه در کلوپ شبانه بوده است گفت: بازیکنان به قدری بزرگ هستند که بدانند چه کاری انجام می‌دهند. من پدر او نیستم. من به جای او ترجیح می‌دهم که زودتر بخوابم، اما کنترل کردن این موقعیت‌ها و شرایط به عهده‌ی من نیست.

پپ در پایان گفت: اگر بازیکنان و هواداران بخواهند رویا پردازی کنند و به کسب چهارگانه فکر کنند، این خوب است. من نمی‌گویم که این سخت است، اما به عنوان یک سرمربی و با توجه به تجربه‌هایم، اگر شما نتوانید آن را کسب کنید، این یک مشکل است و شما پریشان خواهید شد.