گواردیولا و شبیه سازی بارسلونای 2009

پپ گواردیولا، سرمربی اسپانیایی منچسترسیتی، در تیم جدید خود نیز همانند دوران حضور در بارسلونا، تمایلی به استفاده از بازیکنان بلند قد ندارد ......

 پپ گواردیولا، سرمربی اسپانیایی منچسترسیتی، در تیم جدید خود نیز همانند دوران حضور در بارسلونا، تمایلی به استفاده از بازیکنان بلند قد ندارد.
 

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، چهارشنبه هفته جاری، گواردیولا در قامت هدایت سیتیزن ها مهمان بارسلونا در نیوکمپ خواهد بود که شباهت تیم فعلی وی با دوران حضورش در بارسا از نکات جالب این مسابقه است. در بارسلونای تحت هدایت پپ، تنها تیری هانری از بین بازیکنان هجومی این تیم از 1 متر و 80 سانتیمتر بلند تر بود و مسی، ژاوی، اینیستا و اتوئو همگی کمتر از 1.80 بودند.

 

در تیم فعلی منچسترسیتی نیز از 8 بازیکن هجومی، تنها 3 بازیکن به نام های دی بروین، سانه و ایهناچیو بالای 1.80 هستاند و بقیه قامتی کمتر از این عدد دارند. داوید سیلوا، ناواس، نولیتو، استرلینگ و آگوئرو قد بلندی ندارد و میانگین قد بازیکنان هجومی سیتیزن ها 1.75 است که دقیقا مشابه بارسای اولین سال هدایت گواردیولا می باشد.

 

به نظر می رسد با توجه به تجربیات شیرین گواردیولا از آن سال، او قصد دارد در سال اول حضورش در انگلیس نیز چنین شرایطی را در تیمش پیاده کند.

تگ ها


فوتبال