گواردیولا؛پلیس مجروح شده؟ با چه، آرای ما؟

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری تسنیم، پپ گواردیولا که علاوه بر فوتبال، علاقه زیادی به فعالیت در حوزه سیاست هم دارد، همان طور که انتظار می رفت به اتفاقات روز گذشته (جمعه) در ایالت کاتالونیا که پلیس اسپانیا با ورود با حوزه های اخذ رأی و ضرب و شتم، مانع از برگزاری همه پرسی استقلال این ایالت شد واکنش نشان داد ......

به گزارش مدال به نقل از  خبرگزاری تسنیم، پپ گواردیولا که علاوه بر فوتبال، علاقه زیادی به فعالیت در حوزه سیاست هم دارد، همان طور که انتظار می رفت به اتفاقات روز گذشته (جمعه) در ایالت کاتالونیا که پلیس اسپانیا با ورود با حوزه های اخذ رأی و ضرب و شتم، مانع از برگزاری همه پرسی استقلال این ایالت شد واکنش نشان داد.

گواردیولا در خصوص این اتفاق به رادیو RAC1 کاتالونیا گفت: ما نمی خواهیم که سایرین فکر کنند ما از اسپانیا منزجریم. اسپانیا با تاریخ، ادب و ورزش و شهر هایش، کشوری باورنکردنی است اما لازم است این درک وجود داشته باشد که یک عده از مردم هستند که دوست دارند درباره آینده شان تصمیم گیری کنند.

گواردیولا درباره صحنه های درگیری خشونت آمیز پلیس اسپانیا در حوزه های اخذ رأی هم اظهار داشت: (دولت) اسپانیا می خواهد حقایق را بپوشاند اما رسانه های سایر نقاط دنیا همه چیز را نشان خواهند داد. من در (روزنامه) ال پاییس خواندم که این مأموران پلیس بوده اند که مجروح شده اند. توسط چه چیزی مجروح شده اند؟ با آراء؟ شرایط کاملاً برعکس بوده و این مأموران پلیس بوده اند که با گلوله های پلاستیکی مردم را مجروح کردند و این کار در کاتالونیا ممنوع است. آنها حتی انگشتان یک زن را شکستند. تصاویری از اتفاقاتی که رخ داده وجود دارد که خودشان همه چیز را می گویند و غیرقابل تکذیب هم هستند. نخست وزیر باید جواب بدهد چون او نخست وزیر کل مردم اسپانیا است. چرا ما نباید بیشتر شبیه بریتانیایی ها باشیم، کسانی که قرن ها زودتر از ما فهمیده اند که باید دموکراسی داشته باشند؟ از همه این ها مهمتر، ما هنوز حتی نمی دانیم که آیا کاتالونیا می خواهد مستقل باشد یا نه.

یکی از بحث های داغ روز گذشته درباره برگزاری بازی خانگی تیم فوتبال بارسلونا برابر لاس پالماس در ورزشگاه نوکمپ بود که ابتدا اعلام شد احتمال لغو آن وجود دارد و در نهایت در ورزشگاه بدون تماشاگر برگزار شد.

گواردیولا در پاسخ به سؤالی درباره این اتفاق هم گفت: من اگر بودم این بازی را برگزار نمی کردم و اگر هم مجبورمان می کردند که برگزار کنیم بازی را پشت درهای بسته برگزار می کردم که همین اتفاق هم رخ داد.

 

تگ ها


اخبار روز بارسلونا لالیگا فوتبال