گواردیولا: گفتند بدون قهرمانی در چمپیونزلیگ موفق نیستی

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، می گوید که انتظار موفقیت در چمپیونزلیگ همواره روی شانه های آنها سنگینی کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سیتیزن ها شب گذشته به لطف گل های کوین دی بروین و ایلکای گوندوگان نتیجه ۲-۰ بازی رفت را تکرار کردند و با شکست ۴-۰ بوروسیا مونشن گلادباخ در مجموع دو بازی رفت و برگشت به جمع ۸ تیم پایانی رقابت های این فصل چمپیونزلیگ صعود کردند.

گواردیولا می داند که ارزیابی موفقیتش در هدایت سیتیزن ها بسیار به این موضوع بستگی دارد که آیا خواهد توانست در عرصه های اروپایی این تیم را به موفقیت برساند؟

سرمربی سیتی می گوید که هنوز پیامی را که به محض پیوستن به منچسترسیتی از بایرن مونیخ در سال ۲۰۱۶ دریافت کرد، فراموش نکرده است؛ در چمپیونزلیگ قهرمان شو در غیر این صورت به شکل کامل موفق نبوده ای!

پس از پیروزی در بازی دیشب و صعود به یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ گواردیولا گفت که این پیام را هرگز از خاطر نبرده است. گواردیولا با تیمی که می توان یکی از بهترین تیم های تاریخ سیتی تا به امروز دانست، به دنبال شکستن طلسم صعود از یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ هستند.

سرمربی کاتالان سیتیزن ها معتقد است که پرستیژ و اعتباری که به همراه بردن جام قهرمانی در چمپیونزلیگ نصیب آنها می شود، اهمیت فوق العاده ای دارد.

پپ گواردیولا گفت: "همه بازیکنان من آماده اند، هر ۲۰ بازیکن. اما همه چیز می تواند خیلی سریع و ظرف یک روز تغییر کند.

ما یک بازی دیگر داریم و بعد تعطیلات بازی های ملی است و من نمی دانم پس از آن چه وضعیتی خواهیم داشت. ما بازی با لستر، چمپیونزلیگ، لیدز و باز هم چمپیونزلیگ را داریم. نمی دانم که چه اتفاقی خواهد افتاد.

به همین دلیل بهترین کاری که می توانیم بکنیم این است که یک چهارم نهایی را فراموش کنیم و فقط روی بازی کردن به بهترین شکل تمرکز کنیم. تلاش کنیم تا در مسابقات پیش رو پیروز شویم. اگر شایستگی اش را داشته باشیم صعود می کنیم، نداشته باشیم صعود نمی کنیم.

از سال اولی که به اینجا آمدم به من گفتند که باید در چمپیونزلیگ قهرمان شوی. بار این خواسته همواره روی شانه های ما سنگینی کرده است. اما من نگران این موضوع نیستم. اگر در فوتبال شایستگی اش را داشته باشی، صعود می کنی. اگر نه، صعود نمی کنی.

من به این فکر نیستم که به نیمه نهایی برسیم. دارم فکر می کنم که در اولین بازی خوب ظاهر شویم و بعد در دومین بازی خوب باشیم.

وقتی به این فکر کنی که قرار است برنده چه چیزهایی بشوی، یادت می رود که باید چه کار کنی؛ آنالیز حریف، آمادگی خودمان، اینکه چطور می خواهیم بازی کنیم، پایبندی به اصول‌مان و اینکه تلاش کنیم یک بازی خوب ارائه دهیم. این تمام چیزی است که فکر من را به خود مشغول کرده است.

اما با این وجود باید بگویم که من به شدت تحت تاثیر بازیکنان‌مان قرار گرفته ام و از عملکرد آنها در این سال دشوار بسیار خشنودم. با ۱۴ امتیاز اختلاف در لیگ برتر پیشتازیم و به فینال کارابائو کاپ رسیده ام و در یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ حاضریم و قرار است در نیمه نهایی FA Cup هم بازی کنیم.

موضوع فراتر از بردن یک مسابقه یک چهارم نهایی یا یک هشتم نهایی است. این به این معنا است که پس از ۹ یا ۱۰ ماه هر سه روز یک بار بازی کردن، شما بالاخره به هدف رسیده اید و این بهترین عنوان قهرمانی است که می توانید کسب کنید. این اعتباری برای همه ما است چرا که ما اینجا هستیم تا مثل بقیه باشگاه ها پیروز شویم، باید تلاش کنیم و در پایان چند جام قهرمانی را بالای سر ببریم."

بیشتر بخوانید:

مارسلوی جدید به رئال می رود یا منچسترسیتی؟

در نشست خبری رخ داد؛ مخالفت پپ با ستاره سیتی

 

 

تگ ها


پپ گواردیولا فوتبال جهان منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال