گودین قطعه گمشده پازل اینتر

دیگو گودین اینترمیلان را به اتلتیکومادرید ترجیح داد تا رهبری در ایتالیا را تجربه کند....

به گزارش مدال؛ ثبت قراردادی سه ساله با یک مدافع 33 ساله در فوتبال امروز معمولاً جایی ندارد اما این در مورد «دیگو گودین» صدق نمی‌کند. باشگاه اینترمیلان در شرایطی که به شدت به حضور یک رهبر خوب در میانه خط دفاعی‌اش نیاز داشت، موفق شد گودین را به عنوان بازیکنی آزاد به خدمت بگیرد.

«آنتونیو کونته» در خط دفاع و درون رختکن به یک کاریزمای مثال‌زدنی نیاز داشت و حالا مدافع اروگوئه‌ای این وظیفه مهم را برعهده گرفته است. جالب اینکه قرارداد گودین شباهت زیادی با «میراندا» دارد؛ او هم به شکل رایگان از اتلتیکومادرید جدا و به نراتزوری پیوست، ستاره‌ای که در آن روزها 29 ساله بود و به خوبی به خط دفاعی اینتر کمک کرد.

در سیستم 2-5-3 احتمالیِ کونته در اینتر، گودین یکی از سه مدافع میانی خواهد بود؛ در کنار «استفان د وریخ» و «میلان اشکرینیار». او فصل گذشته در 30 رقابت لالیگایی و 6 مسابقه در لیگ قهرمانان اروپای برای مادریدی‌ها به میدان رفت و تجربه نشان داده که او به خوبی با ترکیب جدید نراتزوری هم هماهنگ خواهد شد. مسئله‌ای که «اسکار تابارز» در تیم ملی اروگوئه به خوبی آن را می‌دانست و حتی «دیگو فورلان»، مهاجم تیم ملی اروگوئه نیز اعتقاد دارد که گودین یک استعداد مادرزادی در رهبری بازیکنان دارد. او از سوی «لوئیس سوارس» هم با چنین القابی صدا زده میشد.

پس از 389 بازی، 27 گل و هشت جام، حالا دیگو گودین یک ماموریت جدید را پذیرفته است. او برای بازنشسته شدن به اینتر نیامده و حتی نمی‌خواهد در نراتزوری یک بازیکن معمولی باشد. قابلیت‌های فیزیکی، انگیزه، قدرت رهبری و شجاعت گودین یکی از مهم‌ترین وزنه‌های آنتونیو کونته در اینترمیلان خواهد بود و او می‌تواند به اینتر کمک کند تا پیشرفت بیشتری را تجربه کند. گودین حالا صرفاً یک ناجی در خط دفاع اینتر نیست و برای به چالش کشیدن اعداد و رکوردها به این تیم نیامده، او به میلان سفر کرده تا ثابت کند هنوز هم بهترین مدافع جهان است.

بیشتر بخوانید:

گودین به اینترمیلان پیوست/ رسمی

تگ ها


دیگو گودین اینترمیلان اخبار نقل و انتقالات سری آ لالیگا اتلتیکومادرید نقل وانتقالات سری آ فوتبال