گولسیانی: لاشا در هر تمرین رکورد جهان را جابجا می‌کند

مدافع گرجستانی تیم فوتبال سپاهان از شخصیت محرم نویدکیا حرف زده و اینکه چرا این تیم رقابت قهرمانی را به پرسپولیس واگذار کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، گئورگی گولسیانی بازیکن گرجستانی تیم فوتبال سپاهان یکی از بازیکنانی است که توانست نظر مثبت محرم نویدکیا را برای ادامه حضور در جمع طلایی پوشان جلب کند و قراردادش را به مدت یک فصل دیگر تمدید کرد. این مدافع در ابتدای لیگ نوزدهم به جمع طلایی پوشان اضافه شد تا جای خالی سیاوش یزدانی را پر کند و حالا سومین فصل حضورش در سپاهان را تجربه خواهد کرد.


او پس از تمدید قرارداد در گفتگویی با "ورزش سه" درباره تمدید قرارداد حرف‌هایش را اینطور آغاز کرد و گفت:« من در سپاهان خوشحالم و وقتی پیشنهاد رسید، اصلا درمورد آن فکر نکردم. فکر می‌کنم می‌توانم چندین جام در سپاهان به دست بیاورم.»


سوال بعدی از مدافع گرجستانی تیم فوتبال سپاهان در رابطه با فصل بیستم لیگ برتر بود که با نایب قهرمانی طلایی پوشان اصفهانی تمام شد. او در واکنش به این سوال گفت:« فصل طولانی، سخت و کمی غیرمعمول بود؛ به خاطر پاندمی کرونا ولی خیلی دوست داشتنی و رقابتی بود.»


از گولسیانی در رابطه با رقابت میان سپاهان و پرسپولیس پرسیدیم که او در پاسخ به این سوال اینطور واکنش نشان داد:« این خوب است که در ایران ۴ ، ۵ تیم قوی داریم، که میلی بسیار زیاد برای کسب عنوان قهرمانی دارند. ما شانس بسیار زیادی برای کسب عنوان قهرمانی داشتیم و حتی گاهی وضعیتی در جدول وجود داشت که پیش بودیم.»

بازیکن سابق تیم های نساجی مازندران و ذوب آهن در واکنش به این سوال که آیا پرسپولیس را شایسته کسب پنجمین عنوان قهرمانی پیاپی می‌داند یا خیر، توضیح داد:« واقعیت این است که پرسپولیس عنوان قهرمانی را از آن خودش کرده و ما باید واقع بین باشیم. این به این معنا است که آنها لیاقتش را داشتند.  همانطور که گفتم ما هم شانس بردن جام را داشتیم، اما امتیازات بسیار مهمی را در برخی از مسابقات از دست دادیم. در فصل آینده اما ما باید در مورد هر بازی و هر امتیاز خیلی با دقت تر عمل کنیم.»


گولسیانی در واکنش به این سوال که سپاهان برای کسب ۶۵ امتیاز برنامه ریزی کرده بود و در حالی که به این عدد رسید از کسب عنوان قهرمانی بازماند اینطور توضیح داد:« اگر بخواهم واقعیت را به شما بگویم اگر ما رتبه اول را کسب نکردیم، برایم اهمیتی ندارد چند امتیاز جمع کردیم. نکته مهم تر جایگاهی است که وقتی فصل تمام می شود، تیم به خودش اختصاص داده است.»


از گولسیانی در رابطه با نویدکیا پرسیدیم و ویژگی های فنی و اخلاقی او که سبب شد سپاهان تیم بسیار خوبی در اولین فصل مربیگری اش داشته باشد. این بازیکن گرجستانی به این سوال اینگونه پاسخ داد:« محرم یک مربی جوانِ بااستعداد است. او آرام، باهوش و فردی منصف است. او در آینده موفق خواهد شد، چون او می‌تواند گوش کند، می‌تواند یاد بگیرد و می تواند اشتباهات فردی خودش و اشتباهات تیمی را آنالیز کند.»


سوال بعدی از گولسیانی در رابطه با جدایی بازیکنان تاثیرگذار سپاهان نظیر نیازمند، محبی و حاج صفی بود و او در واکنش به این سوال بیان کرد:« تمام این ها بازیکنان بسیار مهمی بودند ولی روش کار ما به چند بازیکن وابسته نیست. مزیت ما این است که تیم به خودی خود در درون و بیرون زمین قوی و منظم است.»


درنهایت سوال پایانی ما از گئورگی در رابطه با لاشا تالاخادزه وزنه بردار سنگین وزن دنیای وزنه برداری بود؛ ورزشکاری که یکبار دیگر قدرت خود را به رخ کشید و ضمن شکستن رکورد المپیک، مدال طلایی دیگر به نام خود زد. مدافع میانی سپاهان به موفقیت چشم گیر هموطن خود اینطور واکنش نشان داد:« لاشا یک استعداد غیرقابل تصور است و قدرتی باورنکردنی دارد. من یکبار به صورت تصادفی او را در رستوران دیدم؛ جایی که برخی دیگر از دوستان مشترکمان نیز حضور داشتند. من از او در مورد وزنه ها و رکوردی که زد، پرسیدم و او به من گفت که حتی می‌تواند بیشتر از وزنه ها را بزند و تقریبا در هر جلسه تمرینی رکورد جهان را جابجا می‌کند.»

تگ ها


جورجی گولسیانی فولادمبارکه سپاهان فوتبال ایران سپاهان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال