گیت‌گذاری طبقه دوم ورزشگاه آزادی تا دربی انجام می‌شود

مدیر مجموعه ورزشی آزادی از زمان پایان گیت‌گذاری در طبقه دوم ورزشگاه آزادی خبر داد....

به گزارش مدال، قدرت‌الله سیف مدیر مجموعه ورزشی آزادی در گفت‌وگو با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» در خصوص تغییرات جدیدی که در ورزشگاه آزادی انجام شده است و اینکه این تغییرات  در این مجموعه ادامه خواهد داشت، گفت: ابتدا لازم می‌دانم از همه عزیزانی که روز پنجشنبه گذشته به ورزشگاه آمده و برای ورود به ورزشگاه معطل شدند عذرخواهی می‌کنم. انشالله در هفته‌های آینده این مشکلات برطرف خواهد شد. زمین مجموعه ورزشی آزادی 380 هکتار است، زیباسازی و موارد و خواسته‌های فدراسیون‌ها یک بخش است و بخشی که غالبا دیده می‌شود، ورزشگاه یکصد هزار نفری است و این استادیوم بیشتر از جاهای دیگر نمود پیدا می‌کند. خوشبختانه این تغییرات انجام شد و ادامه هم خواهد داشت، تا قبل از دربی هم گیت‌گذاری طبقه دوم انجام خواهد شد.

وی در خصوص اینکه بعد از برگزاری هفته اول چه مشکلاتی وجود داشت که در هفته‌های آینده برطرف خواهد شد، گفت: خواهش من این است که علاقه‌مندان بدون اینکه بلیت تهیه کنند به ورزشگاه نیایند تا ما شرمنده‌ آنها نشویم. یکی از مشکلات ما این بود که افراد آمده بودند و کارت ملی همراه‌شان بود ولی بلیت تهیه نکرده بودند و این عدم تهیه بلیت حق کسانی که بلیت گرفته بودند را ضایع می‌کرد. ما از قبل هم اطلاع‌رسانی کرده بودیم که در داخل ورزشگاه بلیت‌فروشی نداریم و عزیزان بلیت‌ را باید از طریق سایتی که اعلام شده بود خریداری کنند.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی در خصوص اینکه گیت‌ها به صورتی طراحی شده که اگر ورزشگاه آزادی پر شد، تماشاگران بتوانند به راحتی به ورزشگاه بیایند، عنوان کرد: ما یک ورودی غربی و شرقی جهت ورود هواداران داریم. در قسمت شرقی ما 48 گیت، در قسمت غربی 30 گیت و در مجموع 78 گیت داریم. این تعداد منهای گیت‌های میهمان و خبرنگاران و... هستند. به طور همزمان 78 نفر می‌توانند وارد ورزشگاه شوند.

سیف درباره اینکه طبقه دوم چه زمانی آماده خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه عمده ورود تماشاگران از گیت‌های شرقی و غربی است، ما از همین الان هم آمادگی ورود تماشاگران به طبقه دوم را داریم ولی براساس مصوبات قرار شد که گیت‌های طبقه دوم هم نصب شود و قطعا تا بازی دربی (هفته چهارم) گیت‌های طبقه دوم را آماده بهره‌برداری خواهد بود.

وی افزود: به واسطه اینکه بتوانیم کنترل خوبی روی حضور تماشگران در ورزشگاه داشته باشیم و هر تماشاگر روی صندلی خاص خودش قرار بگیرد،  نیاز داریم که این فرهنگ جا بیفتد. به یکسری افراد برای کمک در این راه نیاز داریم. مکاتباتی با باشگاه‌ها صورت گرفته که این افراد را خود باشگاه‌ها انتخاب و معرفی کنند تا به مجموعه ورزشی آزادی کمک کنند تا این روش که به تازگی صورت گرفته به درستی صورت بگیرد. ما در بازی اول از ظرفیت خود مجموعه استفاده کردیم ولی قرار بر این است که این کار هم از طریق خود باشگاه‌ها انجام شود. 

مدیر مجموعه ورزشی آزادی ادامه داد: از همه رسانه‌ها ممنون هستم که در این راه کمک می‌کنند. اشکالاتی در کار وجود داشت که یکی از آنها عدم آموزش بود. کلیپ آموزشی در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد تا افرادی که با روش جدید ورود به ورزشگاه‌ها آشنایی ندارند، آشنا شوند تا این مشکل برطرف شود. 

سیف در خصوص مشکلاتی فدراسیون‌های شنا و راگبی پیش از این در مجموعه ورزشی آزادی داشتند و در حال حاضر مشکلات‌شان حل شده است، گفت: من اسمش را مشکل نمی‌گذارم ولی اختلاف سلیقه همیشه وجود دارد. چون سال منتهی به المپیک هستیم تمام تلاش‌مان را گذاشته‌ایم که امکانات را فراهم کنیم. مشکلات ساختاری و سازمانی متعددی وجود دارد ولی بنا بر این است که با تعامل و گفت‌وگو این مشکلات را به حداقل برسانیم. 

بیشتربخوانید:

استادیوم آزادی از هفته سوم آماده می شود

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران آماده سازی ورزشگاه ها طبقه دوم ورزشگاه آزادی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال