یادآوری خاطره تلخ زلزله رودبار زنده شد

اولین بار در سال 1990 جام جهانی به طور مستقیم از تلویزیون پخش می شد و فوتبالی های ایران هم تماشاگران پرو پا قرص یکی از جذاب ترین دوره های جام جهانی بودند ......

اولین بار در سال 1990 جام جهانی به طور مستقیم از تلویزیون پخش می شد و فوتبالی های ایران هم تماشاگران پرو پا قرص یکی از جذاب ترین دوره های جام جهانی بودند. در همان مرحله مقدماتی و در اواسط بازی برزیل و اسکاتلند بود که ناگهان زمین لرزید و آن زلزله غم بار رودبار رخ داد.

زلزله شب گذشته که در حین برگزاری بازی های پلی آف و در فاصله ای نزدیک به جام جهانی 2018 رخ داد یادآور این حادثه تلخ در تاریخ معاصر ایران بود. امروز و در عصر ارتباطات در کسری از ثانیه جهان متوجه این زلزله شد و در ایران ستاره های ورزش و فوتبال نسبت به آن واکنش نشان دادند؛ اما در سال 90 که تلفن های ثابت و تلکس تنها راه های ارتباطی بودند یک ستاره بود که واکنشی متناسب با حادثه غم انگیز رخ داده در ایران داشت. یورگن کلینزمن ستاره فوتبال آلمان در جام جهانی 90 بعد از این اتفاق اولین ستاره ای بود که با زلزله زدگان در ایران همدردی کرد و برای کمک به مردم زلزله زده کارهایی انجام داد.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال