یادداشت اختصاصی؛ در عصر ارتباطات با دود علامت می‌دهید یا کبوتر نامه‌رسان؟

مدیر عامل باشگاه استقلال دوباره در مورد ضرب الاجل ایافسی پیرامون بدهی استقلال به برخی بازیکنان گفت: هنوز نامهای به دست ما نرسیده است، فکر نمیکنم موضوعی داشته باشه با طلب کارها مینشینیم و صحبت میکنیم و آن را حل میکنیم! عادل شیحی حرفهای افتخاری در حالت عادی اصلا نگران کننده نیست، در واقع اگر کس دیگری در یک باشگاه این موضوع را میگفت نگرانیها به حداقل میرسید ......

مدیر عامل باشگاه استقلال دوباره در مورد ضرب الاجل ای‌اف‌سی پیرامون بدهی استقلال به برخی بازیکنان گفت: هنوز نامه‌ای به دست ما نرسیده است، فکر نمی‌کنم موضوعی داشته باشه با طلب کارها می‌نشینیم و صحبت می‌کنیم و آن را حل می‌کنیم!

عادل شیحی

حرف‌های افتخاری در حالت عادی اصلا نگران کننده نیست، در واقع اگر کس دیگری در یک باشگاه این موضوع را می‌گفت نگرانی‌ها به حداقل می‌رسید. اما در استقلال و به‌ویژه با خود افتخاری-که پارسال هم نامه فیفا را ندید گرفت و استقلال از پنجره نقل و انتقالات زمستانی منع شد و حتی همین هفته قبل که استقلال می‌گفت نامه محرومیت جباروف را دریافت نکرده، در حالی که کمیته انضباطی نامه زده بود- ماجرا اندکی متفاوت است.

کبوتر نامه‌بر

نه عصر اطلاع رسانی با دود است، نه زمان رساندن نامه با کبوتر به مقصد و مقصود. دوره، دوره ارتباطات است و عصر ارتباطات!

ایمیل‌ها ساعت می‌خورند و تاریخ غیر قابل تعویض است. حتی فکس‌های قدیمی هم نامه را که می‌رساندند برای طرف فرستنده  تاییدیه می‌فرستادند، آن هم به صورت اتوماتیک!

در این عصر بخصوص، دعوا سر فرستادن نامه و ندیدن و .... خنده‌دار است و می‌تواند نیمی از چند میلیارد نفر دنیا که با گوشی تا دستشویی هم می‌روند را بخنداند.

جباروف محروم شد

با این حال بین اسقلال و فدراسیون سر جباروف دعوا درگرفت، این گفت نامه ندادی، او می‌گفت ارسال کرده‌ام! طبق معمول سال‌های اخیر در جامعه ایرانی یک طرف دروغ می‌گوید و فقط کافیست که طرف راستگو یک عکس یا اسکرین شات بگیرد و منتشر کند و تمام!

بحث همین جاست، چرا استقلال اسکرین شات را نمی‌گیرد؟ چرا منتشر نمی‌کند؟ چرا در استقلال هیچکس مسئولیت خودش را قبول نمی‌کند؟ چرا در استقلال نامه فیفا برای محرومیت باشگاه از نقل و انتقالات به خاطر عادل شیحی گم می‌شود؟ چرا استقلال نامه‌ای از فدراسیون فوتبال برای جباروف نمی‌گیرد؟ چرا در استقلال و بخش حقوقی  عکس‌العمل‌ها بعضا دیر است و وارفته؟ چرا افتخاری به این موضوع سروسامانی نمی‌دهد؟

اصلا چرا فدراسیون اسکرین شات نمی‌گیرد؟ چرا فدراسیون رسید را روی سایت نگذاشت؟ چرا جباروف محروم شد، در حالی که طرفین سر نامه درگیر بودند؟

نامه ها گم می‌شوند

در ماجرای حمله کلامی به منصوریان در اهواز هم استقلال ایستاده بود و نگاه می‌کرد تا جایی که خود منصوریان مجبور شد از خودش دفاع کند، نه نامه‌ای زده شد نه شکایتی.

در ابتدای همین فصل نامه منصوریان به مدیر عامل مبنی بر مخالفت با دادن جوان‌ها به تیم ملی جوان‌ها یا گم شد یا کسی به آن اهمیت نداد.

در مورد بلیط فروشی دربی سال قبل، استقلال از حق هوادارانش نتوانست دفاع کند و سازمان لیگ بلیط استقلالی‌ها را دو دستی به پرسپولیسی‌ها تقدیم کرد.

در موارد زیادی بوده که در این مدت استقلال نتوانسته از حق بازیکن و مربی خودش دفاع کند، حتی در همین برنامه 90 هیچکس روی خط نیامد تا از جباروف دفاع کند.

پرسشی داریم از افتخاری که چرا در این بخش اصلا آنلاین نیستند و چرا به این موارد به موقع ورود نمی‌کنند؟ اصلا آن برنامه را دیدند؟ آن نامه‌ها بالاخره رسیده بود و به مدیرعامل گزارش نشده بود یا اینکه فدراسیون دروغ می‌گوید؟

اگر دروغ می‌گوید اسکرین شات را گذاشته‌اند برای رسوا کردن دروغ‌گوهای دنیا. اگر هم فدراسیون نامه را فرستاده بوده، پس مسئول نامه‌ها باید توبیخ شود.

ختم کلام اینکه تا روزی که این هرج و مرج ها هست، استقلال روزهای خوبی را نخواهد دید.

نویسنده: محمد سررشته‌داری

روزنامه‌نگار

تگ ها


یادداشت‌های اختصاصی محمد سررشته‌داری استقلال لیگ برتر خلیج فارس المپیک