یادداشت اختصاصی؛ 12 شکست استقلال در پنجره زمستانی

در حالی که شفر آلمانی این روزها به شدت دنبال مهاجم میگردد و با رفتن شهباز زاده و بیت سعید دستش در این پست خالی مانده و تنها علی قربانی را به عنوان مهاجم در اختیار دارد و صد البته نگران تیمهای عربی گروه لیگ قهرمانان آسیا هم هست، استقلال نتوانسته برای او بازیکنی بگیرد و به این ترتیب شفر هر روز عصبانیتر از روز قبل میشود ......

در حالی که شفر آلمانی این روزها به شدت دنبال مهاجم می‌گردد و با رفتن شهباز زاده و بیت سعید دستش در این پست خالی مانده و تنها علی قربانی را به عنوان مهاجم در اختیار دارد و صد البته نگران تیم‌های عربی گروه لیگ قهرمانان آسیا هم هست، استقلال نتوانسته برای او بازیکنی بگیرد و به این ترتیب شفر هر روز عصبانی‌تر از روز قبل می‌شود.
پندار توفیقی در سی‌ام دی ماه اعلام کرده بود که شفر از ابتدای حضورش در ایران تنها یک مهاجم معرفی کرده و آن هم «الحاجی گرو» بوده است. 
بهانه هایی برای شکست
استقلال البته در مورد الحاجی  شکست خورد و این بازیکن هم با استقلال قرارداد نبست تا مدیران استقلال پس از از دست دادن «گومز پینتو» و به عنوان شکست بعدی، ماجرا را پلیسی جلوه بدهند و کار را به جاسوسی و ستون پنجم و ...برسانند. 
به نظر می‌رسد تنها گزینه شفر از دید باشگاه استقلال توسط کسانی دفع شد که از بابت این خرید سود مالی نمی‌بردند. 
اگر چه آقای توفیقی اعلام کرده بود که شفر فقط الحاجی را می‌خواست اما خود معاون ورزشی استقلال می‌داند که وینفرد شفر «اشکان دژاگه» را هم می‌خواسته و حتی در چندین نوبت استقلال با او وارد مذاکره هم شده است، اما در مورد دژاگه هم استقلال با اعتراف توفیقی شکست را پذیرفت. 
استقلال «کریستین بکامنگا» را هم می‌خواست و در این مورد هم شکست خورد، بعدها گفتند همسرش گریه کرده و گفته به ایران نمی‌آید!
بازیکنانی بی‌کارنامه 
بکامنگا چهارمین شکست استقلال بود، بعد از آن «هرمان» کامرونی آمد که رزومه‌اش آنقدر پایین بود که آیین نامه سازمان لیگ حتی برای تیم‌های ته جدولی هم اجازه ثبت قرارداد به او نمی‌داد و در نتیجه استقلال پنجمین شکست را در زمستان به ثبت برساند. 
در تاریخ 21  آذر ۱۳۹۶ استقلال برای خط حمله خود «محمد قاضی» و «مرتضی تبریزی» را در لیست خرید داشت که مسئولان استقلال پیشنهاد رسمی خود را برای باشگاه پدیده و ذوب آهن فرستادند که هر دو پیشنهاد از سوی مسئولان این دو باشگاه رد شد و به این ترتیب استقلال ششمین و هفتمین شکست در خرید زمستانی را هم تجربه کند. 
نکته اما اینجاست که «سجاد شهباز زاده» به راحتی از استقلال رفت حتی بدون پرداخت وجه، «حسن بیت سعید» هم راحت به فولاد منتقل شد و حالا گل‌زنی هم می‌کند. 
اگر اینها را هم جزو شکست‌های نقل و انتقالاتی زمستانی در نظر بگیریم، چون می‌توانستند برای استقلال درآمد زا باشند، استقلال تا اینجا 9 شکست را در زمستان تجربه کرده است. 
خروجی‌های بی حاصل
اما این هم پایان کار نیست، ظاهرا استقلال باز هم نتوانسته «هرائر مگویان» را از لیست خود خارج کند و به این ترتیب همچنان باید هزینه سنگینی بابت این مدافع پرداخت کند و البته از او استفاده‌ای هم نبرد. 
«مجتبی جباری» هم از لیست استقلال خارج شد بدون آنکه برای استقلال مفید بوده باشد، او هم فقط هزینه داشت و اجازه ندادند به استقلال کمک کند تا در پی یک اختلاف بیشتر نیم فصل اول را از تیم خارج باشد. «یعقوب کریمی» هم مجانی از لیست رفت و به این ترتیب 12 شکست در روزهای برفی نصیب استقلال شد و شفر همچنان دنبال مهاجمی می‌گردد که در بازی‌های آتی از او استفاده کند و در آسیا عصای دستش باشد. 
این آمار و این تعداد شکست در استقلال تقریبا در همه تاریخ این باشگاه بی سابقه بوده است، باشگاهی که در نیم فصل‌ها فرهاد مجیدی و نکونام و ... را به خدمت می‌گرفت حالا نباید با اینهمه شکست مواجه شود.

نویسنده: محمد سررشته‌داری

روزنامه‌نگار

تگ ها


یادداشت‌های اختصاصی محمد سررشته‌داری استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال