یادداشت؛ از کی روش با احترام انتقاد کنیم

کیروش در زمره مربیان خوب دنیاست و بحثی در این باره نداریم ولی قبل از هر چیز باید به موضوع نقد نکردن او و برنامههایش بپردازیم که از سوی فدراسیون فوتبالمان مقرر شده است! امیر حاجرضایی: با لیست جدید تیم ملی هم موافقم و هم مخالف ......

کی‌روش در زمره مربیان خوب دنیاست و بحثی در این باره نداریم ولی قبل از هر چیز باید به موضوع نقد نکردن او و برنامه‌هایش بپردازیم که از سوی فدراسیون فوتبال‌مان مقرر شده است!
امیر حاج‌رضایی: با لیست جدید تیم ملی هم موافقم و هم مخالف. مخالفتم از این جهت است که به نظر می‌رسد کی‌روش کمترین نگاه را به لیگ داشته و تمرکزش در این حدفاصل را به جای زیر نظر گرفتن مسابقات لیگ برتر، روی تمدید قراردادش با فدراسیون فوتبال گذاشته است. در همه این سال‌ها بار‌ها و بار‌ها حرف‌های اینچنین را درباره کی‌روش گفته و یا نوشته‌ام ولی او شخصیتی دارد که نمی‌توان درباره اش بحث کرد. شخصیتی بی‌ثبات که این به همه فوتبالی‌های ایران هم اثبات شده است. او دارای پارادوکسیکال شخصیتی است و اگر نگاهی به انتخاب‌هایش در این سال‌ها بیندازیم متوجه این مهم می‌شویم. کی‌روش در زمره مربیان خوب دنیاست و بحثی در این باره نداریم ولی قبل از هر چیز باید به موضوع نقد نکردن او و برنامه‌هایش بپردازیم که از سوی فدراسیون فوتبال‌مان مقرر شده است! معتقدم جامعه پویا جامعه‌ای است که بتوان در آن صدای منتقدان را شنید. البته باید تأکید کنم با نقد منصفانه موافق هستم. نقدی که همراه با ادب باشد ولی با این موضوع که نقد نکنیم، چون آرامش تیم ملی برهم می‌ریزد به شدت مخالفم. این یعنی هر اتفاقی در تیم ملی رخ داد با بی‌تفاوتی مردم و البته قشر منتقد روبه‌رو شود. در این شرایط هرگز پیشرفتی هم صورت نمی‌گیرد ولی وقتی منتقد سؤالش را از سرمربی تیم ملی بپرسد و او هم جواب بدهد راهکار‌های جدید و اطلاعات تازه بین طرفین رد و بدل می‌شود و در نهایت کار به جایی می‌رسد که باعث تغییر اوضاع می‌شود. گاهی این تغییرات منفی است ولی در اکثر اوقات مثبت خواهد بود. دلیلش این است که شاید مربی تیم ملی متوجه اشتباهی که در کارش داشته، نیست ولی منتقد منصف او را متوجه آن می‌کند. این را باز هم تأکید می‌کنم که نباید نقد از چارچوب ادب و احترام خارج شود. من شخصاً دوست ندارم کار‌های کی‌روش را نقد کنم ولی وقتی رسانه سراغم می‌آید بی‌توجهی به خواسته رسانه که برخاسته از ذهن پرسشگر مردم است را درست نمی‌دانم پس درباره اش حرف می‌زنم، اما باز هم می‌گویم اگر از کی‌روش انتقاد می‌کنم دلیل بر این نیست که برایش احترام قائل نیستم. احترام گذاشتن به افراد موضوعی جدا از بحث انتقاد کردن است. ما ایرانی هستیم و دلمان برای بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان می‌سوزد. من از این بابت که باز هم سردار آزمون در این شرایط به اردوی تیم ملی دعوت شده ناراحتم. سردار پسر دوست‌داشتنی تیم ملی است ولی کاش پس از خداحافظی احساسی اش کی‌روش او را به اردوی اول دعوت نمی‌کرد.

تگ ها


ایران فوتبال