یادداشت/ به بهانه اظهارات کی روش؛ کت تن ماست ‌؛ شیک و مجلسی

​کارلوس کی روش باز هم حرف های عجیبی زده و گفته کت قهرمانی برای ما بزرگ است....

​کارلوس کی روش باز هم حرف های عجیبی زده و گفته کت قهرمانی برای ما بزرگ است.

کارلوس کی روش باز هم حرف هایی غیرمنتظره زده و گفته ؛ کت قهرمانی برای ایران بزرگ است. 
به گزارش خبرنگار مدال، کارلوس کی روش که صعود ایران به نیمه نهایی را یک رویا و حضور سه تیم را در این مرحله حتمی دانسته بود امشب  درباره تحقق رویای مردم بعد از 43 سال و قهرمانی در جام ملت‌های آسیا گفته: من مخالف یک سری صحبت‌های احساسی و غرورآمیز هستم که احترام حریفان در آن حفظ نمی‌شود. به نظر من در این مسابقه‌ها فقط سه تیم کره، استرالیا و ژاپن مدعی قهرمانی هستند! 
او در همین راستا می گوید : بعد از پیشرفت‌هایی که این سه کشور در فوتبالشان در چند سال گذشته داشتند، زمین‌ها، بازیکنان و امکانات‌شان در شرایط بسیار خوبی هستند. کت قهرمانی بر تن ما بزرگ است!! با توجه به کارهایی که در 8 سال گذشته انجام دادیم باید همان روند را ادامه دهیم و فروتنانه و با کمال خضوع مسیرمان را ادامه دهیم.

درباره این اظهارات کی روش، نظراتی داریم که لزوما دیدگاه مدال نیست؛ به نظر شما این اظهارات کی روش به نوعی هدفمند است یا اعتقاد و باور و یا از نگاه منتقدان تندروی او حرفی برای توجیه ناکامی احتمالی؟ 

فارغ از هر سلیقه و نگاهی،  این سبک اظهارات ولو اینکه پلی تیک و هدفمند باشد و یا  کی روش بخواهد توپ قهرمانی و ایجاد فشار روحی روانی را به کره، استرالیا و ژاپن انتقال دهد باید مراقب باشد که بزرگی و عظمت و جایگاه  فوتبال  ایران را نادیده نگیرد . 

آقای کی روش، مگر  در این هشت سال کلید واژه تمام حرف های تان  برای ذکر موفقیت و دستاورد ها این نبوده که تیم رنکینگ اول آسیا هستیم؟

آقای کی روش، ما ایرانیم و فوتبال ما همیشه مدعی قهرمانی بوده هست و خواهد بود. ما به توان فنی شما ایمان داریم اما.... اما فقط یک چیز می تواند ما را بعد  از هشت سال ثبات در کادر فنی گرانقیمت و تزلزل رقبای سنتی از قهرمانی بازدارد و آن چیزی نیست جز هجمه حاشیه های خود ساخته و بیش از حد بزرگ بینی حریفانی که حال و روز نزاری دارند و کوچک انگاشتن ایران بزرگ. 
بخت اول قهرمانی این جام ما هستیم و خیلی ها حالا آن را با تمام وجود باور کرده اند. از قاطبه مردم ایران گرفته تا بسیاری از کارشناسان و رسانه های معتبر بین المللی. 
این ماییم که سر به آسمان می ساییم و این کره، ژاپن و استرالیا هستند که از قدرت و اقتدار یوزهای ایرانی کاسه چه کنم، چه کنم و زانوی غم بغل گرفته‌اند. 
نه، اتفاقا کت قهرمانی به تن ما بزرگ که نیست هیچ بلکه ای اف سی در حال پرو کردن آن برای ایران است. درست با سایز ایران؛ کت تن ماست، شیک و مجلسی/ حسین قدوسی