یادداشت؛ بوفون از پاریس چه می‌خواهد؟

سایت مدال/ پیوستن بوفون افسانهای به پاری سن ژرمن آن هم در اواخر دوران فوتبالیاش عجیب بهنظر میرسید ......


سایت مدال/ پیوستن بوفون افسانه‌ای به پاری سن ژرمن آن هم در اواخر دوران فوتبالی‌اش عجیب به‌نظر می‌رسید. اکثر اسطوره‌های یک باشگاه، رویای خداحافظی از فوتبال در قامت لباس تیم محبوب خود را دارند. اما بوفون انتخاب دیگری کرد و البته برای آن‌هم دلایل خاص خودش را داشت. شاید شاه‌بیت سروده‌های تازه او به تکمیل کلکسیون افتخارات او برمی‌گردد. حتماً فهمیده‌اید منظورم چه افتخاری است. بله، درست حدس زدید؛ لیگ قهرمانان اروپا!
بوفون تا کنون دوبار فینال CL را زیارت کرده‌است. اما در هر دو به جاده خاکی زد و جز اشک به چیزی نرسید. یکبار صراحتاً گفت که عقده قهرمانی در این رقابت‌ها را ندارد؛ اما شما که با وی غریبه نیستید. راستش او شدیداً نیاز به این دستاورد را حس کرده‌است و به‌همین دلیل ساکش را جمع‌ نموده و روانه پاریس شده‌است.
بی‌شک، پاری سن ژرمن از مدعیان اصلی قهرمانی فصل جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا است. ستارگان بی‌شمار و حمایت زیاد هوادارانش برای بوفون کافی بود که قید تورین را بزند و به پاریس دل ببندد. الان که فکر می‌‌کنم، اسطوره تورین بهترین تصمیم دوران فوتبالی‌اش را گرفته‌است. او برای فتح CL هم‌رکاب‌های قهاری دارد. نیمار، وراتی، آلوز، امباپه و... از آن دست بازیکنانی هستند که هرکدام‌شان برای هدایت و به‌پیش راندن هر تیم کافی هستند.
به احتمال فراوان، اگر پاریسی‌ها دوباره در اروپا راه به‌جایی نبرند، شاهد خداحافظی یکی از به‌یادماندنی‌ترین اسطوره‌های تاریخ فوتبال خواهیم بود. قرارداد بوفون یک‌ساله است و در سال دوم هم مشروط! باید دید شرایط مدنظر سنگربان جدید پاری‌سن ژرمن در سال دوم فراهم می شود یا خیر؟

تگ ها


جان لوئیجی بوفون پاری سن ژرمن فوتبال