یادداشت؛ تیم ملی بین زمین و هوا، فوتبال ایران بلاتکلیف

فوتبال ایران هنوز تکلیفش را نمیداند. اینکه میخواهد با کارلوس کیرو ......

 فوتبال ایران هنوز تکلیفش را نمی‌داند. اینکه می‌خواهد با کارلوس کی‌روش ادامه بدهد یا نه، اینکه از این مربی چه می‌خواهد و اینکه به لحاظ فنی و عملکردی از این مربی رضایت داشته یا نه. این بلاتکلیفی دودی غلیظ در پی دارد که به چشم تیم ملی می‌رود و این بلاتکلیفی یعنی از دست دادن زمان برای جام ملت‌هایی که همه امید دارند با این نسل خوب، فوتبال ایران این بار به قهرمانی برسد.

کمیته فنی فدراسیون فوتبال آنقدر ضعیف است که نه تنها نمی‌تواند برای تیم ملی مسیر تعیین کند، بلکه نباید هم این کار را انجام بدهد، چراکه دانش فنی اعضای آن به مراتب کمتر از دستیاران کی‌روش است، چه برسد به سرمربی تیم ملی. پس انتظاری از کمیته فنی نیست و جالب اینکه رئیس فدراسیون هم در این بین فقط به کسب نتایج بسنده می‌کند و تیم ملی را به لحاظ عملکردی نمی‌تواند آنالیز کند و مشاور فنی بزرگی هم کنار خود ندارد. مشاورانی مانند مهدی مهدوی‌کیا، وحید هاشمیان و... که بتوانند طبق آموزش‌های روز دنیا تیم ملی و عملکرد کی‌روش را برای رئیس فدراسیون آنالیز کنند و درصد شانس ایران برای موفقیت در جام ملت‌ها را با کی‌روش یا بدون او تعیین کنند.

پس مهدی تاج در این شرایط گزینه‌ای پیش‌رو ندارد جز تمدید قرارداد با کارلوس کی‌روش و اکنون در شرایطی قرار گرفته که حتی توانایی این کار را هم ندارد. آنجایی که فرهاد عشوندی، سردبیر خبرآنلاین در گپی که با کی‌روش داشته راجع‌به شروط او پرسیده و کی‌روش چهار شرطی که برای فدراسیون فوتبال گذاشته را اعلام کرده است. شروطی که فدراسیون فوتبال هنوز نتوانسته تضمینی برای اجرای آن بدهد و به همین دلیل قرارداد کی‌روش هم تمدید نمی‌شود. سرمربی تیم ملی هم گفته تا زمانی که تضمینی برای انجام این شروط نگیرد، قراردادش را تمدید نخواهد کرد و از آنجایی که فدراسیون گزینه دیگری هم برای هدایت تیم ملی ندارد، تیم ملی مانده بدون سرمربی، بدون برنامه و بدون آینده روشن. با این شرایط چه امیدی داریم برای قهرمانی در آسیا؟ حتی اگر کی‌روش قراردادش را تمدید کند، چه زمانی برای او باقی می‌ماند؟ اینجاست که مشخص می‌شود فوتبال ایران هنوز تکلیفش را نمی‌داند.
یادداشت از علیرضا محرمی روزنامه نگار

تگ ها


اخبار روز ایران فوتبال