یادداشت / خودکشی بلژیک با خشم و احساسات

سایت مدال/ بازی بلژیک و فرانسه، بیش از هرچیزی تفاوت سطح بلوغ دو تیم را نشان داد ......

سایت مدال/ بازی بلژیک و فرانسه، بیش از هرچیزی تفاوت سطح بلوغ دو تیم را نشان داد. بلژیکی‌ها پر از ستاره هستند، روحیه تیمی فوق‌العاده‌ای دارند و از همه‌ مهم‌تر جنگنده و خستگی‌ناپذیرند. اما راستش را بخواهید هنوز پخته نیستند. البته نباید منظورمان را معطوف به همه بازیکنان کنیم؛ قطعاً هازارد، لوکاکو و سایر دانه‌درشت‌ها به‌ اندازه کافی سرد و گرم این فوتبال را چشیده‌اند. 
یکی از مصداق‌های بارز برای تایید ادعای نگارنده متن، برمی‌گردد به ده دقیقه پایانی بازی. بلژیکی‌ها احساساتی بازی می‌کنند و تصمیم‌های اشتباه‌شان سر به‌فلک می‌کشد. شاید شاهکار کارشان هم برمی‌گردد به خطاهای بی‌منطق و بدون توپ، صرفاً از روی احساسات و خشم! چنین حرکاتی برای فرانسه‌ی باهوش امروزی یعنی خودکشی. چه آن فرد گریژمن باشد و چه پوگبا، آن‌ها مشتاق چنین نابخردی‌هایی هستند. پربیراه نیست که بگوییم ضربان اواخر بازی را خود بلژیکی‌ها کم کردند و به حرارت پیروزی فرانسوی‌ها افزودند. 
اما از آن طرف خروس‌های ناف اروپا، از فرصت‌ها نهایت استفاده را بردند و بدون عجله، با صبر بازی را به‌کناره‌ها انتقال دادند و در مهم‌ترین ماموریت خود، هازارد را از گردونه رقابت حذف کردند. البته بله، وقت‌کشی‌های‌شان بیش از حد بود و مایه تعجب، اما این منطق فوتبال است که برای خروج از فشار دست به هر کاری بزنی. این یعنی برگ برنده‌ برای تیمی که حالا بیش از پیش به قهرمانی در روسیه دل‌بسته‌است و برگ بازنده، برای تیمی که هنوز تا تکامل فاصله دارد.

حسین رضایی- خبرنگار سایت مدال در سرپل ذهاب

تگ ها


اخبار روز جام جهانی 2018 فوتبال