یادداشت؛ سُر خوردن فیفا دی روی اعصاب لک لک ها

برای اغلب هواداران فوتبال اروپا که کل هفته را به شوق شنبه و یکشنبه هیجان انگیزش سپری می کنند، فیفا دی نه تنها جذاب نیست بلکه کسالت بار و خالی از شور و شوق است و معتقدند بازیهای ملی که بیشترشان هم دوستانه هستند نه حساسیت لازم و نه کیفیت مورد پسند را دارد و باید گفت در کل فوتبالی جماعت را ارضاء نمی کند! اما تبعات روزهای فیفا فقط بحث کیفی و جلب رضایت هواداران نیست!!!! برای اکثر مربیهای تیم های بزرگ که ملی پوش زیاد دارند این ایام دوران کابوس وار و پر استرسیست و مدام نگران ساق پای ستاره هایی هستند که از دست رفتنشان یعنی به باد رفتن ز ......


برای اغلب هواداران فوتبال اروپا که کل هفته را به شوق شنبه و یکشنبه هیجان انگیزش سپری می کنند، فیفا دی نه تنها جذاب نیست بلکه کسالت بار و خالی از شور و شوق است و معتقدند بازیهای ملی که بیشترشان هم دوستانه هستند نه حساسیت لازم و نه کیفیت مورد پسند را دارد و باید گفت در کل فوتبالی جماعت را ارضاء نمی کند!


اما تبعات روزهای فیفا فقط بحث کیفی و جلب رضایت هواداران نیست!!!!
برای اکثر مربیهای تیم های بزرگ که ملی پوش زیاد دارند این ایام دوران کابوس وار و پر استرسیست و مدام نگران ساق پای ستاره هایی هستند که از دست رفتنشان یعنی به باد رفتن زحمات یک فصله!!!
به جز مربیهای تیمها، مدیران، اسپانسرها، شبکه های تلویزیونی و ... هم میتوانند از این ماجرا متضرر شوند.

طبیعیست وقتی ستاره ای سرشناس مصدوم شود و نتواند بازی کند ممکن است باعث عدم توفیقات در جامها شود که بر درآمد زایی تیم تاثیر می گذارد، سهام تیم کم ارزش می شود وفروش پیراهنش هم در زمانی که در میانه میدان نیست با افت فروش مواجه می شود (از دل برود هر آنکه از دیده رود)  و حتی میزان تماشای بازی یک تیم از شبکات مختلف پایین بیاید و این یعنی فاجعه.!!!
قبل از فیفا دی حال حاضر قرمزهای آنفیلد یکی از بهترین نسخه های خود در سالهای اخیر را ارائه داده و امیدهای هوادارانشان برای پایان دادن به این فراق بیست و هفت ساله را زنده کرده بودند.
اما ویروس کشنده فیفا دی اول فوق ستاره ی مصریشان را هدف گرفت، سپس سراغ ستون خط دفاعی، فن دایک رفت و طی آخرین دستاوردش نبی کیتا را از ناحیه ران پا دچار آسیب دیدگی کرد تا در هر سه خط زمین یک قربانی موثر گرفته باشد.

حال باید دید کلوپ با این دردسر تازه چه خواهد کرد و مسیر سخت و پر پیچ و خم لیگ جزیره برای لیورپولی ها چگونه ادامه پیدا می کند، آیا بالاخره امسال این طلسم می شکند یا اینکه بازهم باید قرمزها شعار "هرگز تنها قدم نخواهی زد" را جای سرود قهرمانی بخوانند و اینبار نه کاپیتان، بلکه بخت بد و روزهای فیفا و بازیهای ملی روی آرزوهای بلند بالایشان سر می خورد!!!!؟؟؟
یا اینکه سرانجام نسلهای جدیدتر می توانند به چشم قهرمانی با اصالتی را ببینند که روزگاری در جزیره خدایی می کرد.

 

نیما عراقی

تگ ها


لیگ برتر فوتبال