یادداشت/ شکست سنگین پرسپولیس در اردوی کرواسی؛ فریب نخورید!

سایت مدال/ پرسپولیس در جدیدترین دیدار دوستانه خود متحمل شکست عجیبی شد. با مدال همراه باشید تا از چند و چون این بازی آگاه شوید ......

سایت مدال/ پرسپولیس در جدیدترین دیدار دوستانه خود متحمل شکست عجیبی شد. با مدال همراه باشید تا از چند و چون این بازی آگاه شوید.
باخت پنج بر یک برابر آلومینیج اسلوونی، به هواداران سرخ‌های پایتخت شوک وارد کرده‌است. گرچه، این سنگین ترین شکست برانکو در فوتبال ایران محسوب می‌شود اما نباید فریب آن را خورد. پیش از هر چیزی باید بدانیم که برانکو در این بازی از ترکیب اصلی فصل آینده خود استفاده نکرد. به جوانان میدان داد و نخستین نغمه‌های اعتماد را به گوش آنان رساند. آدام همتی، شایان مصلح، سعید حسین پور و احسان علوان زاده از نهال‌های آینده‌دار پرسپولیس‌اند. بله؛ آن‌ها استعداد فوق العاده‌ای دارند اما هنوز خام هستند و نیازمند تجربه.
 اما اصلی‌ترین دلیل برای چشم بستن روی نتیجه این بازی، برمی‌گردد به ماهیت خود مسابقه. این مسابقه برای پیاده‌سازی ایده‌ها بود. این یعنی برانکو به قامت درخت تنومند تیمش فکر می‌کرد و نه شاخ و برگش. نباید غافل شد تمرین‌های مارکو که صدای همه بازیکنان را درآورده‌است نیز در خلق این نتیجه بی‌ثمر بوده‌است. ساق‌های بازیکنان طبعاً با فشار تمرینات، خسته و ناتوان می‌شود. آن‌ چیزی که نشان دادند، همانی نبود که می‌توانستند باشند. 
همه‌ی این‌ها دلایلی است بر این موضوع که نباید به این نتیجه بهای زیادی داد؛ البته این موضوع برای من و شما صدق می‌کند ولی دارودسته‌ برانکو باید فکری برای سایر المان‌ها، ایده‌ها و جوانان تیم‌شان بیاندیشند. این که آن‌ها یک نیم فصل را با لشگری زخمی باید سپری کنند و رمز موفقیت‌شان به نفس‌های تازه همین جوانان و فکرهای تازه بستگی دارد. هواداران پرسپولیس هم می‌توانند از نگرانی خود بکاهند. فصل پیش نیز شکست سنگین را به چشم خود دیدند و در نهایت قهرمانی لیگ را هم زیارت کردند.
حسین رضایی خبرنگار سایت مدال در سرپل ذهاب

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس فوتبال