یادداشت/ پرسپولیس در تکاپوی ماندن امیری

سایت مدال/ وحید امیری، از ستارگان بیچون و چرای تیم ملی در جام جهانی روسیه بود ......

سایت مدال/ وحید امیری، از ستارگان بی‌چون و چرای تیم ملی در جام جهانی روسیه بود. همان لایی تمیز او به پیکه حالا حالاها از یاد و خاطره هر فوتبال‌دوست ایرانی پاک نمی‌شود. بازیکنی خوش اخلاق و باوقار که نقش بسزایی در موفقیت پرسپولیس برانکو داشت. طبیعیست که سرمربی کروات سرخپوشان، ماندن او را واجب بداند. به هر حال ما داریم درباره بازیکنی سخن می‌رانیم که روحیه تیمی فوق العاده‌ای دارد و با استعداد نابش، همیشه موفقیت تیم را نشانه گرفته تا پیروزی‌های فردی! با توجه به عملکرد فوق‌العاده او به‌خصوص در روسیه، این انتظار هم می‌رفت که هافبک مورد علاقه سرخپوشان با پیشنهادهای هنگفت اروپایی دست به گریبان شود. امیری صراحتاً تاکید کرده‌است که به کشورهای آسیایی فکر نمی‌کند و تازه اگر تیم‌های اروپایی صاحب نام برای جذاب او تمایل داشته‌باشند،  پیش از هر چیزی باید به او فرصت فکرکردن بدهند.
ولی چرا اینقدر برانکو به حفظ امیری اصرار دارد؟ ابتدا باید بدانیم که خط هافبک پرسپولیس دچار دگرگونی‌های فراوانی شده‌است. مسلمان و احمدزاده از اجزای خط هافبک آتشین پرسپولیس بودند. کسانی که خوب همدیگر را می‌شناختند و در زمین مانند یک روح در دو بدن بودند. باجدایی این‌دو اما نگرانی‌ها رو به‌افزایش رفت. طبیعیست مسئولان باشگاه به زمین و زمان بکوبند تا امیری بماند؛ او به جامانده از آن خط هافبک دوست داشتنی پرسپولیس است. برای آزمون و خطا فرصتی نمی‌خواهد و می‌داند که چگونه با سایر هم‌کیشان خود همکاری کند. این یعنی رهبری هافبک‌ها حداقل تا آمدن ترابی و رفیعی برعهده‌ی اوست. و اما بارزترین ویژگی او را خستگی‌ ناپذیری‌اش می‌دانم؛ دوندگی‌اش واقعاً مو را به تن آدم سیخ می‌کند و تا آخرین دقیقه از بازی مثل گلادیاتور به‌نظر می‌آید.
این لرستانی محبوب سابقه بازی در خط حمله را هم دارد. یعنی نعمتی گران‌بها برای تیمی که یک نیم فصل با کمبود شدید بازیکن مواجه است. لیگ شانزدهم را به‌خاطر بیاورید جایی که او غالباً به عنوان زوج طارمی چه دردسرهایی برای رقبا می‌آفرید. او ذات بازی کردن به عنوان مهاجم سایه را دارد و با پاس‌ها و ازخودگذشتی‌های بی‌نظیرش رویای هر مهاجم کننده تمام کننده‌ای خواهد بود.
احتمالات خبر از ماندن امیری تا نیم فصل و سپس انتقال او به یک تیم اروپایی خاص را می‌دهند. سرشت او اجازه جدایی در چنین برهه‌ای نمی‌دهد. گذشته از آن، آن‌قدر بازیکن فوق‌العاده‌ای هست که هر تیم خواهان او چند ماه دندان رو جگر بگذارد و هنرنمایی‌های او در پرسپولیس را تماشا کند.


حسین رضایی- خبرنگار سایت مدال در سرپل ذهاب

تگ ها


اخبار روز یادداشت‌های اختصاصی وحید امیری پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال