Banner

یادداشت یک هوادار برای علی کریمی؛ جواهری در قصر!

یادداشتی هواداری در وصف علی کریمی که همیشه بی‌حاشیه کار کرده و ستاره آبی‌ها در نیم فصل اول بوده است....

بیش از حد در زمین محجوب است. پسر متولد ایذه. شماره شش به تن می‌کند اما نه مانند بقیه هم‌پستی هایش خشونت ذاتی دارد و نه اهل جنگ‌های روانی است. وسط زمین اما حواسش به همه چیز هست. روزی که امید ابراهیمی به به دنبال سرنوشت و دلارهای نفتی رفت، هوادار استقلال، قنبرک زده بود که کریمی دیگر کیست. می‌خواهد جای فرمانده را بگیرد؟ اما گرفت. خوب هم گرفت!
نه با دستانش چهار نشان داده و نه عکس از کودکی‌اش رو کرده که ببینید از بچگی عاشق فلان تیم بوده‌ام اما به اندازه تمام جولان جلوی دوربین‌ها، حقش را در زمین گرفته. پنالتی دربی‌اش عامل ناکامی تیم بود. اما مانند «بچه چیپ‌زن‌ها» دو قورت و نیمش باقی نماند. چند هفته بعد از اولین گلش رو به دوربین‌ها گفت: این گل جبران آن پنالتی نیست. جرات نداشتم در چشمان هواداران نگاه کنم. من را ببخشید.
هیچکس عاشق هافبک دفاعی تیمش نمی‌شود اما بعضی از بازیکنان بدجور به دل می‌نشینند. وقتی چیزی جز خودنمایی در بازیشان می‌بینید. وقتی قهر و تهر و بیانیه‌شان را در اینستاگرام و کوفت‌گرام نمی‌بینید. وقتی حتی آن‌قدر به فکر فوتبال هستند که شادی بعد از گل هم بلد نیستد تا با زرق و برق، جلد روزنامه‌ها (بخوانید کانال‌های فعلی!) را بزک کنند.
حالا او تبذیل شده است به قلب تیمش. همان‌جا بمان. همان جا برای تیمت بدرخش. همان‌جا خیال سرمربی استقلال را گرم نگه دار.

بیشتر بخوانید:

خبر خوب برای آبی‌ها؛ علی کریمی ستاره استقلال را برمی‌گرداند!

 

تگ ها


یادداشت هواداری یادداشت‌های اختصاصی یادداشت اختصاصی فوتبال ایرانی علی کریمی استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال