یان اوبلاک و آمار دور از باور برابر بارسلونا

یان اوبلاک بدون تردید دروازه بان بزرگی در فوتبال دنیاست اما او برابر بارسا معمولا پایین تر از سطح انتظارات کار می کند....

به گزارش "ورزش سه"، یان اوبلاک دروازه بان اتلتیکو را بسیاری جزو سه گلر برتر حال حاضر دنیا می دانند. کسی که برابر بهترین های دنیا نیز سدی غیر قابل عبور بوده اما اوبلاک برابر بارسا معمولا در سطح مورد انتظار ظاهر نمی شود.

هر بار که دروازه‌بان اتلتیکومادرید برابر تیم کاتالانی قرار می گیرد، آمار فوق العاده اش دستخوش تغییرات منفی می شود.

در ۱۶ بازی که اوبلاک از دروازه اتلتیکو برابر بارسلونا محافظت کرده است، تنها یک بار توانسته است کلین شیت کند؛ یعنی تنها ۶.۲۵ درصد بازی ها. این اتفاق در آوریل ۲۰۱۶ رخ داد که شاگردان دیه گو سیمئونه در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با دو گل بارسا را شکست دادند و به نیمه نهایی صعود کردند. 

عملکرد دروازه‌بان اسلوونیایی برابر همه تیم ها به جز بارسلونا فوق العاده بوده است. او در ۲۱۵ بازی ۱۶۱ بار دروازه اش باز شده؛ یعنی هر ۹۰ دقیقه ۰.۶۴ گل دریافت کرده است. اوبلاک همچنین در ۱۴۳ بازی دروازه اش را بسته نگه داشته است(۵۶.۹۷ درصد بازی ها) با این حال برابر تیم کاتالانی میانگین ۱.۵ گل را به ثبت رسانده است که دو برابر آمار کلی اش محسوب می شود.

دروازه‌بان اتلتیکو در ۱۰ دیدار این فصل ۹ گل دریافت کرده است که چهار گل مقابل بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان بود. از طرفی اوبلاک در لالیگا تنها دو بار دروازه اش باز شده و در این میان از همه دروازه‌بان های حاضر در این رقابت ها بهتر عمل کرده است. اگر تیمی وجود داشته باشد که بتواند به این آمار درخشان پایان دهد، آن بارسلوناست.

تگ ها


یان اوبلاک اتلتیکو مادرید بارسلونا