یحیی در تراکتور,شایعه یا واقعیت؟

سرمربی سابق پرسپولیس و ذوب آهن در گفتگوی مفصل با ورزش سه به مسائل حاشیه ای این فصل خود پاسخ داد ......

سرمربی سابق پرسپولیس و ذوب آهن در گفتگوی مفصل با ورزش سه به مسائل حاشیه ای این فصل خود پاسخ داد.

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، یحیی گل محمدی که در نیم فصل راهی اکسین البرز شده بود، توانست پلان اول در برنامه ارائه شده به این باشگاه را با موفقیت به پایان برساند و اکنون در انتظار این است تا برنامه بعدی اش برای موفقیت این تیم و حضور در لیگ برتر را با مسوولان به اشتراک بگذارد. گل محمدی که بعد از روند نزولی ذوب آهن از اصفهان خارج شد تا با فضایی جدید در لیگ دسته اول آشنا شود، در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص شایعات اخیری که حول او می چرخد به صحبت پرداخت که در ادامه می خوانید.

یک تیم بهم ریخته را تحویل گرفته بودم

در نیم فصل قراردادی یک سال ونیمه هدایت اکسین البرز را برعهده گرفتم. این تیم در نیم فصل اول اواضع بهم ریخته ای داشت و امتیازات زیادی از دست داده بود. به طوری که در شش بازی آخر خود در نیم فصل اول 5 شکست و یک تساوی در کارنامه آنها ثبت شده بود و به این شکل اوضاع بهم ریخته ای داشت. قرار بود در نیم فصل دوم این تیم را سروسامان داده و در لیگ حفظ کنیم و برای سال دوم تیم قدرتمند ببندیم و مدعی اول صعود باشیم. به هدف اول خودمان در اکسین رسیدیم و توانستیم نتایج خوبی کسب کنیم  با این حال تا این لحظه جلسه ای برای برنامه سال دوم همکاری ام در نظر نگرفتند و سیاست های باشگاه مشخص نشده است.

حضور در لیگ دسته اول را به خانه نشینی ترجیح می دهم

من مشکلی با این مسئله ندارم و در هر باشگاهی که حضور داشتم آن را با علم انتخاب کرده و به حضورم در آن افتخار کردم. مربی حرفه ای هستم و دوست دارم کار کنم و خانه نشینی را دوست ندارم. اکسین جوانان خوبی داشت و روزهای خوبی را پشت سر گذاشتند با این حال لیگ دسته اول مشکلات خاص خودش را از قبیل امکانات سخت افزاری، زمین، ناهماهنگی ها و... را دارد. نظارت خوبی نیز وجود ندارد و البته از نظر برنامه ریزی از لیگ برتر بهتر بود و در مجموع به نظر شرایط بد نبود.

پرسپولیس شایسته عنوان قهرمانی بود

در لیگ شانزدهم شایسته ترین تیم قهرمان شد. پرسپولیس از هفته های ابتدایی نشان داد هدف جز قهرمانی ندارد و انصافاً نتایج و عملکرد این تیم آنها را به عنوان تیم شایسته قهرمانی معرفی می کرد و جا دارد به هواداران، بازیکنان، کادرفنی و مدیریتی تبریک صمیمانه خودم را اعلام کنم و مطمئناً با این قهرمانی زمینه موفقیت این تیم در ادامه مهیا شده است.

جوانان استقلال پخته شدند

در خصوص استقلال و نتایج علی منصوریان باید بگویم جوانان استقلال در ادامه با تجربه شده اند و با عملکرد خوب خود به نایب قهرمانی که حقشان بود دست یافتند. آنها در آسیا نیز موفق عمل کرده و حتی شانس زیادی برای عبور از مرحله بعدی نیز خواهند داشت و به کادرفنی بازیکنان و هواداران تیم نیز تبریک و خسته نباشید می گویم.

به روزهای خوبم با ذوب آهن فکر می کنم

یکسری اتفاقات رخ داد که ادامه همکاری با ذوب آهن را با مشکل مواجه کرد در این مقطع نمی خواهم وارد مسائل شوم؛ ذوب آهن برایم مهم است و دورانی که در آن حضور داشتم سه جام معتبر آوردند و همیشه به روزهای خوبی که در کنار این تیم داشتم فکر می کنم و از آن راضی هستم.

راز موفقیت کارلوس کی روش در تیم ملی

راز موفقیت کارلوس کی روش اتحاد و همدلی بین ارکان آن بود. کی روش به شاگردانش اعتماد داشت و این اعتماد متقابل از سوی بازیکنانش برای او فراهم بود و همین مسئله باعث شده تا تیم ملی ایران شانس اول صعود به مرحله بعدی لقب گیرد. نتایجی که تیم ملی گرفته واقعاً فوق العاده بود و جای قدردانی دارد و باید از همه آنها تشکر شود، خصوصاً آقای کارلوس کی روش.

ورود به ماجرای کی روش و برانکو

چیزی که مشخص است هر مربی به دنبال موفقیت در کار خودش است و از اصلی ترین ابزار برای مربی بازیکنان هستند. هم برانکو و هم کارلوس کی روش به دنبال موفقیت در کنار بازیکنان بودند. نمی توان گفت حق با کدام است و برانکو و یا کارلوس کی روش را مقصر دانست و هر کدام به دنبال بازیکنان بودند. اتفاق خوبی برای فوتبال ما نبود که این دو مربی با یکدیگر دچار چالش شوند. خوشبختانه اکنون هر دو مربی به نتایج خوبی برای فوتبال ما دست یافته اند و خدا را شکر این اتفاقات به خیر گذشت و فکر نکنم دیگر ادامه داشته و باشد و شاهد این مسئله باشیم چون هر دو به هدفشان رسیدند.

رضاییان بازیکن باکیفیتی است اما...

 رامین رضائیان بازیکن تاثیرگذاری است و در این مسئله اصلاً شکی وجود ندارد. حالا به اینکه چه اتفاقی در اردو و پیش از آن رخ داده تا برانکو تصمیم به کنار گذاشتن او بگیرد از آن بی اطلاعیم و نباید در کار فنی مربی دخالت کنیم و بنده نیز هیچ وقت در این مورد اظهارنظر نمی کنم. هر مربی با توجه به شرایط تیمش تصمیم می گیرد و تا زمانی که در جریان اتفاق نباشیم نمی توانیم درباره آن صحبت کنیم. این اتفاق البته به خیر گذشت و پرسپولیس توانست به قهرمانی دست یابد. با این حال من مطمئن هستم با شناختی که از رامین دارم او پرسپولیسی است و پرسپولیس را دوست دارد تصمیم عجیبی نخواهد گرفت.

مبلغ قراردادم را در رسانه علنی نمی کنم

در خصوص مبلغ قرارداد و نجومی بودن و صحبت هایی که در این خصوص درباره ام شده صحبت نمی کنم. هیچ بازیکن و مربی نیز هیچ زمانی درباره مسائل مالی قراردادش در رسانه ها صحبت نمی کند. نیم فصل اول قراردادم با اکسین به پایان رسیده توانستم به تعهداتی که در این باره داشتم عمل کنم. برای سال آینده نیز باید با مدیران باشگاه صحبت کنیم تا بدانیم سیاست های باشگاه چیست و آیا تمایل به اداره تیم داری دارند یا خیر. با این حال طبق همان صحبت های اولیه گفته بودیم برای سال دوم باید تیم قدرتمند که توانایی صعود به لیگ برتر را داشته باشد تدارک ببینیم و در جلسه ای که این هفته با مسئولان برگزار خواهیم کرد در این باره به جمع بندی می رسیم. من دوست ندارم کاری را نیمه تمام بگذارم و همیشه دوست داشتم با اثرگذاری و خاطره خوش کارم را به پایان برسانم.

حضور در تراکتور لیگ هفدهم و جانشینی قلعه نویی

قرارداد با تراکتورسازی؟ نمی دانم این شایعات از کجا آمده و در مقطع فعلی که تراکتورسازی باید در فینال جام حذفی حضور یابد چرا باید چنین صحبت هایی صورت بگیرد. به هیچ عنوان با مدیران این تیم صحبت نکرده ام و این شایعه را اکنون می شنوم و به نظرم به دنبال این هستند تا تمرکز تراکتورسازی را در آستانه فینال جام حذفی بر هم بزنند و این مسئله اتفاق خوبی نیست.

یحیی گل محمدی (سرمربی) پرسپولیس تهران رامین رضاییان دسته یک تراکتورسازی تبریز اکسین البرز

ستاره های ورزشی را در لنز ببینید

ورزش سه ورزش سه قاسم حدادی فر منچستر یونایتد پیام صادقیان منچستر یونایتد

تگ ها


اخبار روز فوتبال