یحیی در جستجوی لقب دربی باز (عکس)

پیروزی در شهرآورد ۹۶ اهمیت بسیار زیادی برای یحیی گل‌محمدی دارد....

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس در شهرآورد قبلی موفق شد با تک گل عیسی آل‌کثیر پیروز شود و حالا با همان سه امتیاز در صدر جدول رده بندی لیگ بیستم قرار دارد. اما شهرآورد بعدی برای  قرمزها خیلی زود فرا رسیده و یحیی گل‌محمدی احتمالا می‌داند که پیروزی در این بازی چه دستاورد بزرگی برای او خواهد بود.

۱. پیروزی در بازی امروز، مانع از هشتمین قهرمانی استقلال در جام حذفی خواهد شد و از سوی دیگر موقعیت رسیدن به رکورد قهرمانی جام حذفی استقلال را برای قرمزها فراهم می‌کند.

۲. پیروزی در بازی امروز، باعث می‌شود تا استقلال برای چهار سال متوالی، خیر پیروزی در وقت های قانونی دربی را داشته باشد که نیمی از آن در دوره یحیی گل‌محمدی بوده است.

۳. پیروزی در بازی امروز، فرصت رسیدن به دبل قهرمانی را فراهم می‌کند؛ پیش از این فقط علی پروین و برانکو ایوانکوویچ به این افتخار دست پیدا کردند.

۴. پیروزی در بازی امروز، طلسم دو دهه ناکامی پرسپولیس مقابل استقلال در جام حذفی را از بین می‌برد.

۵. پیروزی در بازی امروز، یحیی گل‌محمدی را در جمع مربیانی قرار می‌دهد که دو دربی متوالی را برده‌اند؛ رکوردی که برانکو هم به آن نرسید.

۶. پیروزی در بازی امروز، باعث می‌شود تا برای نخستین بار در تاریخ شهرآورد، تعداد بردهای پرسپولیس و استقلال در مجموع تمام شهرآوردها مساوی شود.

تگ ها


پرسپولیس تهران استقلال تهران یحیی گل محمدی