یحیی - رحمتی؛ بازخوانی داستان جذاب در مشهد (گزارش)

پس از کسب نتایج درخشان و البته جدایی نابهنگام، گذر یحیی گل محمدی دوباره به مشهد افتاد و او باید سال جدید را با تقابل برابر تیم سابق خود آغاز کند....

به گزارش "ورزش سه"، در یکی از حساس ترین دیدارهای هفته نوزدهم لیگ بیستم دو تیم پدیده و پرسپولیس، روز شنبه ۱۴ فروردین و از ساعت ۱۶:۳۰ در ورزشگاه امام رضا به مصاف هم خواهند رفت که علاوه بر اهمیتی که نتیجه آن برای سرخپوشان پایتخت در کورس قهرمانی دارد، حضور سرمربی سابق و موفق پدیده این دیدار را به تقابلی ویژه تبدیل کرده است. با هم داستان پدیده و گل محمدی را مرور می کنیم:

* یک انتخاب نتیجه بخش


انتخاب یحیی گل محمدی برای هدایت پدیده پیش از آغاز لیگ هجدهم چندان مورد توجه قرار نگرفت. تیم تازه متولد شده مشهدی در ۴ فصل حضور مداوم در لیگ برتر، تیمی معمولی بود که با ارائه فوتبال مالکانه و شکل تیمی منظم شناخته می شد. نتایج همواره سینوسی این تیم نیز جایگاهی بهتر از رتبه های میانی جدول نصیبش نکرد. گل محمدی نیز پس از ترک تراکتور به دنبال فرصتی برای تقویت کارنامه فوتبالی و همچنین بازگرداندن وجهه کاری خویش بود. فضایی با آرامش و بدون تنش برای پیشبرد اهداف تاکتیکی و نشان دادن قابلیت هایش.

* از وضعیت بحرانی به بهترین های ایران


هرچند در همان ابتدای کار، یحیی گل محمدی با بحران و تغییر مالکیت در تیمش مواجه شد اما رفته رفته او توانست بر اوضاع مسلط شود. کیفیت فنی بالا و نمایش های تحسین برانگیز تیمی که حالا به شهرخودرو تغییر نام داده بود، آنها را در اولین تجربه همکاری به مقام چهارمی لیگ برتر و راهیابی نخستین تیم خطه خراسان به لیگ قهرمانان آسیا رساند. همین نتایج درخشان باعث شد تا گل محمدی حتی به عنوان کاندیدای هدایت تیم ملی فوتبال ایران نیز مطرح شود.

* همراهی رحمتی با گل محمدی


در لیگ نوزدهم و باوجود اصرار پرسپولیس، گل محمدی که پابند قراردادش شده بود به مشهد بازگشت. مهمترین ثمره ی این بازگشت، سپردن دروازه نماینده فوتبال خراسان به سنگربان باتجربه و شماره یک سابق تیم ملی فوتبال ایران بود. انتقالی سرنوشت ساز و تاثیرگذار!

* جدایی یحیی و ورود یک تازه کار


درحالیکه فقط چند روز تا پلی آف لیگ قهرمانان آسیا باقی مانده بود، یحیی گل محمدی بجای حضور در مشهد، سر از دفتر مدیرعامل پرسپولیس درآورد! او با جلب رضایت مالک شهرخودرو در ازای وعده پرداخت مبلغی هنگفت (در آن مقطع) جهت صدور رضایتنامه، در نهایت توانست جای گابریل کالدرون را در پرسپولیس بگیرد.

* اولین مسابقه کرونایی و قهرمانی


اسفند ماه ۱۳۹۸ و در آغاز شیوع گسترده کرونا در جهان، پرسپولیس پس از اتفاقات عجیب و غریب اصفهان، با بهره گیری از محرومیت ناگهانی و غیبت دو بازیکن تازه به خدمت گرفته شده شهرخودرو (سرلک و جعفری) که به درخواست گل محمدی جذب این تیم شده بودند، در تهران با عبور از شهرخودرو مسیرش را برای چهارمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر هموار کرد و در پایان فصل به این مهم دست یافت.

* بازگشت به شهر پرخاطره


کمی بیشتر از یکسال، یحیی گل محمدی به شهر مشهد برخواهد گشت. این بار در قامت سرمربی سرخپوشان پایتخت برای جدال برابر تیمی که به هر دو هرآنچه می خواستند بخشید و البته جدایی ناگهانی که قرار بود نفع هر دو طرف را فراهم آورد اما در نهایت یکی را به سرمربی قهرمان لیگ تبدیل کرد و دیگری را از اوج، به روزهای بی ثباتی و بی پولی و تغییرات پیاپی رساند.

تگ ها


پرسپولیس تهران یحیی گل محمدی سید مهدی رحمتی شهر خودرو