یحیی؛ همه این رکورد برای توست!

از آخرین شکست پرسپولیس در ورزشگاه آزادی 575 روز می‌گذرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، از زمان حضور یحیی گل‌محمدی روی نیمکت پرسپولیس، سرخپوشان تنها در یک بازی خانگی در چارچوب لیگ برتر بازنده شدند. ذوب آهن اصفهان تیمی بود که در 17 مرداد 1397 و در دیداری تشریفاتی موفق شد پرسپولیس را با یک گل شکست دهد و نکته جالب اینکه در پایان بازی، قرمزها جام قهرمانی را بالای سر بردند.

از این باخت 575 روز می‌گذرد و پرسپولیس در این مدت 26 بار در ورزشگاه آزادی میزبان حریفان بوده و توانسته 22 بار حریفان را شکست دهد تا با نرخ 84.6% پیروزی، رکوردی ویژه را ثبت کند. به عبارتی هوادار، گل گهر، سپاهان و ذوب آهن تنها تیمهایی هستند که توانسته‌اند از پرسپولیس میزبان امتیاز بگیرند.

نکته جالب اینکه پرسپولیس در این فصل 26 امتیاز از 10 بازی خانگی گرفته تا با متوسط 2.6 امتیاز به ازای هر بازی، بهترین میزبان لیگ برتر لقب بگیرد. این در حالی است که استقلال دو میزبانی کمتر نسبت به پرسپولیس داشته اما حتی در بهترین حالت برای استقلال نیز این تیم هم امتیاز سرخپوشان خواهد بود.

تیم یحیی گل‌محمدی فصل گذشته 13 بازی خانگی را با پیروزی پشت سر گذاشت و به دو تساوی مقابل حریفان اصفهانی رسید و حالا اگر همین نتیجه را در فصل جاری هم تکرار کند و بی شکست بماند، با کسب 41 امتیاز خانگی، شانس جدی قهرمانی خواهد بود و همچنین برای بیش از دو فصل در خانه شکست ناپذیر خواهد ماند تا به این ترتیب حتی در غیاب تماشاگران، استادیوم آزادی را به ورزشگاه مخوف فوتبال ایران تبدیل کند.

تگ ها


فوتبال ایران یحیی گل محمدی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال