یحیی یک جام حذفی به پرسپولیس بدهکار است

یحیی گل‌محمدی تاکنون تجربه دوبار حذف شدن در جام حذفی را به عنوان سرمربی پرسپولیس دارد....

به گزارش "ورزش سه"، امروز  دربی ۹۶ در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی برگزار می‌شود. گل‌محمدی در بازگشت به پرسپولیس موفق شد کار نیمه تمام کالدرون را تمام کند و در پایان فصل گذشته با پرسپولیس به مقام قهرمانی لیگ برتر برسد اما یکی از باخت‌های یحیی با پرسپولیس در دربی جام حذفی سال گذشته رقم خورده است.

ماجرای حذف تلخ یحیی تنها به سال گذشته مربوط نمی‌شود. با کمی ورق زدن دفتر تاریخ پرسپولیس به دوره کوتاه مدت حضور یحیی روی نیمکت پرسپولیس در سال ۹۲ می‌رسیم. جایی که سرخ‌ها روزهای خوبی را پشت سر نمی‌گذاشتند اما رسیدن به فینال حذفی با یحیی هواداران را امیدوار به کسب قهرمانی کرده بود و پس از مدت‌ها آزادی مملو از جمعیت بود و هواداران زیادی برای حمایت از پرسپولیس به ورزشگاه آمده بودند.

گل‌محمدی دوبار در جام حذفی با پرسپولیس شکست‌های تلخی را چشیده که می‌توان هر دو شکست را تا حد زیادی به هم شبیه دانست. در فینال جام حذفی با سپاهان بازی را شاگردان یحیی با گل‌زنی انصاری فرد شروع کردند اما نتوانستند از گل‌شان محافظت کنند تا بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود. گل دقیقه ۹۹ محمد نوری را نیز سپاهانی ها در شروع وقت اضافه دوم جبران کردند تا بازی به پنالتی کشیده شود. پنالتی خراب شده زنده‌یاد نوروزی که پس از خوردن به تیرک به بیرون رفت و پنالتی عجیب و غریب رضا حقیقی که به آسمان زده شد و در جایگاه تماشاگران فرود آمد باعث شد در بهت و حسرت پرسپولیسی‌ها سپاهان جام را در خانه پرسپولیس ببرد.

اما این پایان کار نبود و تاریخ برای یحیی تکرار شد. این بار در نیمه نهایی حذفی سال گذشته و در زمانی که یحیی به دبل قهرمانی فکر می‌کرد. پرسپولیس با گل قایدی عقب افتاد اما رسن و علیپور پرسپولیس را در آستانه پیروزی قرار دادند که گل‌زنی دقایق پایانی دانشگر در نهایت باعث شد بازی مساوی شود و پس از وقت‌های اضافه به پنالتی کشیده شود.

تاریخ در ضربات پنالتی هم عینا تکرار شد و احمد نور مثل نوروزی پنالتی اول را خراب کرد و اوساگونا مثل حقیقی توپ را به آسمان کوبید تا جام حذفی برای یحیی پر پر شود.

گل‌محمدی یک بدهی بزرگ به پرسپولیس دارد و آن جام حذفی است. او حالا بهتر می‌داند وقتی تیمش در بازی حساس جلو افتاده چطور بازی را کنترل کند. اتفاقی که در دربی ۹۵ هم رخ داد و با تک گل عیسی، استقلال شکست خورد. علاوه بر آن در صورت کشیده شدن بازی به پنالتی باید هوشمندانه تر بازیکنان را برای این ضیافت به صف کند. باید دید در نهایت امشب دین بزرگ یحیی به پرسپولیسی‌ها پرداخت خواهد شد یا خیر.

تگ ها


پرسپولیس تهران یحیی گل محمدی