یخکشی: برای تامین هزینه‌هایم بنایی می‌کردم

یخکشی، عضو تیم ملی کشتی آزاد در وزن ۶۱ کیلوی مسابقات جهانی بوداپست گفت: در اینسالها در کنار کشتی گرفتن کار هم میکردم، از بنایی گرفته تا هر کاری که لااقل پول توجیبیام را تامین کند ......

یخکشی، عضو تیم ملی کشتی آزاد در وزن ۶۱ کیلوی مسابقات جهانی بوداپست گفت: در این‌سال‌ها در کنار کشتی گرفتن کار هم می‌کردم، از بنایی گرفته تا هر کاری که لااقل پول توجیبی‌ام را تامین کند.

به گزارش مدال، محمدباقر یخکشی درمورد حضورش در مسابقات جهانی 2018 اظهار داشت:‌ با توجه به اینکه تجربه حضور در مسابقات جهانی رده‌های سنی نوجوانان و جوانان را ندارم، این برای اولین بار است که به جهانی می‌روم. شاید کم‌تجربه باشم و بی‌انگیزه نیستم. با تمریناتی که در این مدت در اردوی تیم ملی پشت سر گذاشته‌ایم، کسب مدال در دسترس ملی‌پوشان هر 10 وزن‌مان هست و حق همه هست که روی سکو قرار بگیرند.

یخ‌کشی‌که با اول شدن در مسابقات اوپن و مرحله نهایی انتخابی تیم ملی و همچنین دومی در مرحله اول انتخابی به عضویت تیم ملی درآمد، گفت: چند سال است که در این وزن مدال نگرفته‌ایم. بعد از مسعود اسماعیل‌پور، هنوز کسی نتوانسته روی سکوی جهانی برود. همه هدف من این است که در جهانی مدال بگیرم و بعد هم به فکر المپیک باشم. روز گذشته که با رسول خادم فیلم کشتی حریف آمریکایی‌ام را آنالیز می کردیم، حرف‌هایش خیلی به من انگیزه داد. او می‌گفت فکر نکن چون سال اولت هست رسیدن به مدال سخت است، بقیه حریفانت هم مثل تو با دو دست و دو پا روی تشک می‌آیند و چیزی اضافه ندارند. حرف‌های او خیلی روی من تاثیر دارد.

این کشتی‌گیر 22 ساله مازندرانی اضافه کرد: به مادرم و خانواده‌ام فکر می‌کنم که 25 روز است نه آنها را دیده‌ام و نه درست با هم صحبت کرده‌ایم. می‌خواهم جواب زحمات رسول خادم و کادرفنی و همچنین سختی‌هایی که در این مدت کشیدم را با مدال بدهم. خودم می‌دانم چه وضعیتی داشتم. در این‌سال‌ها در کنار کشتی گرفتن کار هم می‌کردم از بنایی گرفته تا هر کاری که لااقل پول توجیبی‌ام را تامین کند. باید به خاطر تمام آن سختی‌هایی که کشید‌ه‌ام با تمام توانم در جهانی کشتی بگیرم.

یخ‌کشی که تاکید دارد اهل روستای «قلعه پایان» بین گلوگاه و بهشهر است، گفت: قبلا از روستای ما علی‌اصغر بذری و مرتضی رضایی صاحب مدال جهانی شده‌اند. من هم می‌خواهم قلعه‌پایان را صاحب مدال دیگری کنم.

ملی‌پوش وزن 61 کیلوی تیم ملی اعزامی به مسابقات جهانی ادامه داد: من کشتی‌گیری هستم که روی تشک اصلا کم نمی‌گذارم، از هیچ حریفی هم ترس ندارم. جنگنده و پر نفس هستم. در مازندران به من می‌گویند «سه شُشه» اصلا از کشتی خسته نمی‌شوم. چیزی هم که بین ما مازندرانی‌ها مرسوم است، اینکه ما اینجا آنقدر مدعی داریم که اگر کسی از بین آنها صاحب دوبنده تیم ملی شود، حتما می‌تواند روی سکو قرار بگیرد. این چیزها به امن انگیزه بیشتری می‌دهد، وزن خود ما در حضور مسعود اسماعیل‌پور، احسان‌پور، ایمان صادقی و ... یک پا مسابقه جهانی است. امیدوارم نماینده خوبی برای کشورم در بوداپست باشم.

تگ ها


کشتی