یزدانی با جردن باروز آمریکایی همگروه نشد

وزنکشی رقابتهای کشتی آزاد المپیک در اوزان 57 و 74 کیلوگرم انجام شد. رقابتهای کشتی آزاد المپیک از فردا (جمعه) ......

وزن‌کشی رقابت‌های کشتی آزاد المپیک در اوزان 57 و 74 کیلوگرم انجام شد.

 

رقابت‌های کشتی آزاد المپیک از فردا (جمعه) بعدازظهر آغاز می‌شود که حسن رحیمی نایب قهرمان سال 2015 جهان در دور اول استراحت می‌کند و در دور دوم به مصاف گارنیک مناتسارکانیان از ارمنستان می‌رود. برنده این کشتی در دور بعد به مصاف برنده دیدار ویکتور لبدوف دارنده دو طلا و دو برنز جهان از روسیه و ساندیپ تومار از هند می‌رود. لبدوف همان کشتی‌گیری است که ابتدا به دلیل سابقه دوپینگ از المپیک محروم شد اما سپس بخشیده شد. این مبارزه بر اساس اعلام سایت بازی ها از ساعت ۱۸ و ۲ دقیقه آغاز می شود.

وضعیت در بالای جدول که ولادیمیر خینچگاشویلی قهرمان سال گذشته جهان از گرجستان قرار دارد به مراتب راحت تر از سمت جدول رحیمی است. خینچگاشویلی تنها حاجی علی یف قهرمان سال گذشته جهان در وزن 61 کیلوگرم از آذربایجان را پیش رو دارد اما در سمت جدول رحیمی به جز لبدوف،  کشتی گیرانی مانند یانگ کیونگ ایل قهرمان سابق جهان از کره شمالی، یولیس یونه دارنده مدال برنز جهان از کوبا، اردنبات دارنده مدال برنز جهان از مغولستان و ری هیگوچی قهرمان امسال جام زیلکوفسکی از ژاپن حضور دارند.

در وزن 74 کیلوگرم نیز حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول، در اولین مبارزه‌اش ساعت  ۱۸ و ۲۶ دقیقه جمعه با کاستلی از هائیتی مسابقه می‌دهد و در دور سوم به مصاف برنده دیدار اونور بات پوروجاو نایب قهرمان جهان از مغولستان و سونر دمیرتاش از ترکیه می‌رود. جالب اینکه جردن باروز کشتی‌گیر نامدار آمریکا و آنوار گدویف ملی‌پوش روسیه در بالای جدول قرار دارند و تا قبل از مسابقه فینال احتمال رویارویی یزدانی با آن‌ها وجود ندارد.

لیوان لوپز آزکوی دارنده سه مدال نقره و برنز جهان و نفر سوم المپیک لندن از کوبا در سمت جدول یزدانی قرار دارد.لوپز همان کشتی‌گیری است که مهدی تقوی را در المپیک لندن حذف کرد.

در هر دو وزن 20 کشتی‌گیر شرکت کرده‌اند.

تگ ها


اخبار ویژه کشتی