یزدانی: بعد از آن مصاحبه دیگر نگذاشتند فوتبال بازی کنم

یزدانی می‌گوید پس از آن مصاحبه جنجالی در دیدار برابر پرسپولیس عده ای سعی دارند وجهه او را در جامعه تحت تاثیر قرار بدهند و از کوچکترین فرصت استفاده می کنند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سیاوش یزدانی یکی از فنی ترین و البته جنجالی ترین مدافعان فوتبال ایران طی چند سال اخیر بوده است؛ او پس از انتقال به پیکان یکی از بازیکنان کلیدی این تیم در فصلی بود که آنها در جمع ۶ تیم برتر پایانی بودند و سپس راهی سپاهان شد. در سپاهان و به خصوص در هفته های اول حضور کرانچار شرایط برای او خوب پیش نرفت ولی رفته رفته مدافع برزیلی ای که طلایی پوشان خریده بودند را نیمکت نشین کرد و با عزت پورقاز زوج بسیار خوبی تشکیل داد. اوج کار یزدانی اما در لیگ هجدهم رقم خورد؛ جایی که با حضور امیرقلعه نویی شرایط برای او و هم تیمی هایش بسیار خوب پیش رفت و با پایان فصل پیشنهادی از استقلال دریافت کرد که به دوران حضور سیاوش یزدانی در اصفهان خاتمه داد.


یکی از لحظات فراموش نشدنی زندگی حرفه ای سیاوش یزدانی مصاحبه ای بود که او پس از دیدار جنجالی برابر پرسپولیس در ورزشگاه آزادی انجام داد و توجه خیلی ها را به خود جلب کرد؛ خیلی ها حتی اعتقاد دارند آن مصاحبه که علیه پرسپولیسی ها انجام شد، در روند انتقال او به تیم همشهری تاثیرگذار بوده است.


بهنام مددی مدیر رسانه ای سابق پیکان در برنامه فوتبال لایو گفتگویی بی پرده با بازیکن فعلی استقلال داشته و از او درباره این موضوع می پرسد که چرا همیشه نام سیاوش یزدانی با جنجال همراه بوده است.

این گفتگوی جذاب را در ادامه بخوانید.

سوال- مشکلت چه چیزی است که اینقدر دعوا می کنی؟


سیاوش یزدانی- شما با من بوده اید و اخلاق من را می دانید. اخلاق من در زمین فرق می کند. یادم می آید ابراهیم صالحی در سپاهان با ما هم تیمی بود ولی جدا شد و به پارس جنوبی جم رفت. یک بازی با آنها در اصفهان داشتیم که او وقت تلف می کرد؛ این رفتار او من را دیوانه کرد و هر چه از دهنم درآمد به او گفتم. گفت من رفیقتم؛ من هم گفتم من رفاقتی با کسی در زمین فوتبال ندارم. آره از این کارها زیاد کرده ام.

سوال- من برای اینکه برای این مصاحبه خودم را آماده کنم، خبرهای مربوط به تو در سال های اخیر را جستجو کرده ام که همه آنها مربوط به جنجال های تو بود. بیشتر از اینکه من در زمین فوتبال از تو تصویر ببینم، خارج از زمین بود. من و تو یک سال در یک تیم با هم زندگی کرده ایم. واقعا تو از نظر فنی خیلی مدافع قوی ای هستی و فکر می کنم همین الان در میان ۵ مدافع میانی برتر فوتبال ایران باشی. همچنین دوست دارم آنهایی که این مصاحبه را می خوانند، بدانند که سیاوش پسر خوش قلبی است و اگر بتواند ۱۵ دقیقه بعد از فوتبال خودش را کنترل کند، دیگر کسی از او حاشیه ای نمی بیند.

سیاوش یزدانی- من اصلا مصاحبه نمی کردم؛ به خصوص مصاحبه تصویری. ماجرا از آنجا شروع شد که در بازی پرسپولیس و سپاهان آنطور دعوا شد. من یک لحظه در حال رد شدن از میکسدزون بودم و اصلا هم دوست ندارم مصاحبه ای کنم و خیلی از خبرنگاران هم به همین خاطر از دست من ناراحت هستند. داشتم می رفتم که دیدم چند هوادار ما خونی شده بودند و کنار زمین افتاده بودند؛ در آن بازی هواداران ما خیلی کتک خورده بودند. همین شد که آن مصاحبه جنجالی را انجام دادم، ولی بعد از آن مصاحبه اصلا دیگر نگذاشتند فوتبال بازی کنم. من جوانم و حالا یک مصاحبه کردم. شاید برای دلسوزی بود. ولی دیگر نگذاشتند فوتبال بازی کنم. مدام و پشت هم من را محرومیت می کردند و به کمیته انضباطی احضار می شدم. پای من به سر سیامک خورد و من را یک جلسه محروم کردند. داور حتی کارت زرد هم به من نداده بود. تا می آمدم راه بیفتم، محروم می شدم. در شبکه های مجازی کلی صفحه فیک برای من درست کردند. من اصلا پیج ندارم ولی کلی حاشیه و داستان برایم درست کردند و همه اش هم به خاطر همان مصاحبه جنجالی بود.

سوال- خیلی هم مصاحبه بدی بود....


سیاوش یزدانی- آنهایی که من را می شناسند، می دانند که از روی دلسوزی بود.

سوال- منظور تو چیز دیگری بود ولی جمله بندی اش خیلی بد بود.


سیاوش یزدانی-بعد هم وجهه من را خراب کردند توی جامعه. بعد هم دربی پیش آمد و یک بنده خدایی گفت که به من فحش داده ای. وجدانا من فحش نداده بودم. حالا سری قبل من فحش داده بودم و حواسن نبود و دستم جلوی دهنم نبود. خودم آمدم و گفتم فحش داده ام. بعد از دربی اما گفتند فحش داده و جو را علیه من کردند و وجهه بدی از من درست کردند. اما این عصبی بودن در فوتبال را دوست دارم. من از بچگی که شش هفت سالم بود، هر روز دعوا می کردم ولی دعوایی نمی کنم که کارت قرمز و زرد بگیرم یا زد و خورد کنم. لفظی دعوا می کنم. با مهاجم دعوا می کنم. می جنگم. اذیتش می کنم. کری می خوانم. کل کل می خوانم. توی مخش می روم. لج بازی می کنم و از این دست کارها. من بیشتر رفیق های صمیمی ام را در زمین فوتبال از دست دادم. بیشتر نه همه آنها. بازیکنان پیکان، رفقایم را که همه آنها را در بازی دوستانه ای که با سپاهان در کیش داشتیم، از دست دادیم. دعوا شد و بچه ها به من گفتند از تو انتظار نداشتیم، چون هم تیمی سابق ما بودی. گفتم رفیق بوده ایم ولی الان در زمین فوتبال رقیبیم. آنجا هم همه شب من را بلاک کردند. این را اتفاقات خیلی دوست دارم.

آقا فرهاد تذکر داده که کری نخوانم ولی نمی توانم ...


سیاوش یزدانی سپس با اشاره به همین خصوصیتش در تمرین استقلال اضافه کرد:« اتفاقا چند روز پیش آقا فرهاد به من تذکر داد و گفت چقدر با بچه ها کری می خوانی. گفتم آقا فرهاد من اگر کری نخوانم نمی توانم بازی کنم و روحیه ام از دست می رود ولی گفت دیگر کمتر این کار را بکن.»


سوال- خب وقتی آدم های با تجربه این را به تو می گویند، ممکن است ادامه این کارها در یک بازی مهم یکدفعه تیمت را نابود کند...


سیاوش یزدانی-من توی عمرم کارت زرد به خاطر فحش دادن نگرفته ام و تا حالا کارت قرمز نگرفتم. این یک چیز بین من و کناردستی من است؛ حتی هم تیمی هایم. این حرف هایم باعث می شود که خودم روحیه بگیرم. این به خودم انرژی می دهد. خیلی جیغ و داد می کنم. خیلی بازیکن ها هستند که سرشان توی کار خودشان است ولی من اینطوری نیستم و به قول خودمان دوست دارم بازیکن جنگی باشد....

سوال- کسانی که این مصاحبه را ببینند، دقیقا متوجه صداقت تو در این مصاحبه شده اند و اینکه به ایرادهای خودت اشاره می کنی  و می پذیری. 


سیاوش یزدانی- مردم و برخی رفیق هایم که من را در خیابان می بینند، می گویند چقدر تو با درون زمین فرق داری. چرا اینقدر به قول خودمان جنگی هستی. بعضی ها هم می گویند چقدر اینقدر وحشی هستی و وحشی بازی می کنی...

سوال- من به عنوان یک برادر از تو می خواهم که بیشتر روی خودت کار کنی. اینکه بعد از فوتبال تصویر خوبی از خودت درست کرده باشی هم مهم است. به هر حال رفتارهای بیرون از زمین هم مهم است و این درست نیست که من در زمین همین هستم. 


سیاوش یزدانی- برای من مهم زندگی فوتبالی و موفقیت تیمم است. من در هر تیمی باشیم، هم تیمی هایم من را خیلی دوست دارند ولی رقبایم از من بدشان می آید. حتی الان که بازی درون تیمی می گذاریم، اگر چاقو به آنها بدهید من را جر می دهند. اینقدر آنها را در بازی درون تیمی اذیت کرده ام و برده ام. حالا اسم نداریم، چون بزرگتر هستند (باخنده). حالا اسم نمی برم. اینقدر اذیت کردم و بردمشان که چشم دیدن من را ندارند ولی برای من مهم تیمم و نتیجه گرفتن است. مهم نیست چطور ببریم. این رفتار را بکنم یا آن رفتار. مهم این است که آخر بازی برده باشی. عشق و حال بعدش مهم است و طرز فکر مردم برای من اصلا مهم نیست. مهم فوتبال و بردن است.

سوال-به نظرم وقتش است که یک مقدار تغییر و تحول در خودت ایجاد کنی و به مشاور در این زمینه احتیاج داری؛ اینکه در مصاحبه ها چه چیزی بگویی. حالا بگذریم.


سیاوش یزدانی- مصاحبه که دیگر اصلا انجام نمی دهم؛ چون هر بار مصاحبه کردیم، داستان شد.

بیشتر بخوانید:

غیبت عجیب آریا برتر در دادگاه مدیرعامل استقلال

تمرین امروز استقلال تعطیل شد

 

 

تگ ها


استقلال تهران سیاوش یزدانی فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال