یزدانی؛ سه سال صبر کردیم، این هم شش دقیقه

رقابت های المپیک به روزهای حساسش برای ما ایرانی ها رسیده است؛روزهایی که سه سال منتظرش هستیم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رقابت های کشتی آزاد المپیک ازچهارشنبه آغاز خواهد شد و تیم ملی ایران با دو نماینده در این روز رقابت ها را آغاز خواهد کرد. در وزن ۵۷کیلو  رضا اطری و ۸۶کیلو حسن یزدانی پا به تشک خواهند گذاشت تا با رقبای سرسخت خود مبارزه کنند.


در روز اول این رقابت هانگاه اهالی فن و تمامی ورزش دوستان و مردم ایران به حسن یزدانی است.قهرمان المپیک ریو و حال حاضر جهان در این رقابت ها دو مسولیت بزرگ به عهده دارد. کسب طلا و شکست دادن دیوید تیلور خواسته همه مردم ایران از نابغه کشتی جهان است.


یزدانی بعد از شکست برابر تیلور در رقابت های جهانی ۲۰۱۸ که با یورش های بی امانش برابر تیلور و امتیاز گیری هاش  شروع شد و در نهایت با کامبک حریف آمریکایی و شکستش به پایان رسید ،دیگر برابر تیلور روی تشک نرفته است.


تیلور رقابت های جهانی ۲۰۱۹را به دلیل مصدومیت از دست داد تا یزدانی بدون روبرو شدن با او قهرمان جهان شود و رقابت های المپیک توکیو ۲۰۲۰با تاخیر یکساله، زمان مجدد این رقابت را به سه سال رساند.
سه سال از شکست بزدانی برابر تیلور گذشته است و حالا همه مردم ایران همانند او تشنه شروع این نبرد هستند.ذات کشتی یزدانی ،یورشهای بی امان و امتیاز گیری در شروع کشتی است و تیلور زیرک با مدیریت زمان و نفس چاقش رقابت را به دقیقه های آخر سوق می دهد.


تیلور استاد ضد حمله و رکبی زدن در برابر رقباست و با همین حربه در سال ۲۰۱۸یزدانی را شکست داد.یزدانی که عادت دارد رقبا را در سه دقیقه اول با امتیاز عالی شکست دهد ،این بار باید در برابر ماهی لغزنده آمریکایی ها بی گدار به آب نزد و برای هر دقیقه کشتی همانند اسلاف خویش برنامه داشته باشد.


رسول خادم سه بار در فینال المپیک و رقابت های جهانی با اسطوره روس ها ماخاربک خادارتسف با هشت طلای جهانی و المپیک رقابت کرد و هر سه بار موفق شد خادارتسف افسانه ای را سه بر صفر با فن سربندپی و بازانداز در سه زمان مختلف کشتی ببرد.رسول یک بار در اوایل کشتی ،یک بار در اواخر کشتی و یک بار هم در اواسط کشتی مچ پای خادارتسف را گرفت و خاک و بارانداز کرد تا با سه قهرمانی پیاپی در المپیک و رقابت های جهانی به افتخاری بزرگ برسد.


شکی نیست برنده دیدار یزدانی و تیلور شانس بالایی برای قهرمانی در المپیک خواهد داشت و احتمال برگزاری این دیدار در هر مرحله بیشتر ازدور قبل است.
مردم ایران از یزدانی برد می خواهند و برایشان فرقی ندارد این برد در چه زمانی بدست آید،این همه سال برای انتقام از تیلور صبر کردیم.شش دقیقه هم روش آقای یزدانی ؛این نبرد علاوه بر قدرت و استقامت و فن بر روی تشک ،مدیریت زمان هم می طلبد.یادت باشد هیچ عجله ای برای پیروزی نداریم.ما فقط شکست تیلور را از تو می خواهیم و برای آن شش دقیقه دیگر هم در کنار تو علاوه بر این سه سال منتظر خواهیم ماند.
محمدرضا تقی‌خانی

تگ ها


آزاد کشتی المپیک ۲۰۲۰ توکیو حسن یزدانی کشتی