یزدی: کم‌کاری بازیکنان باید اثبات شود

سرمربی سابق نفت مسجدسلیمان صحبت‌های جالبی را در خصوص زمان حضورش در این تیم بابت مشکلاتی که برایش پیش آمد، مطرح می‌کند....

به گزارش "ورزش سه"، داریوش یزدی چند روز قبل مصاحبه‌ای در خصوص محمود فکری انجام داده بود که در این باره به خبرنگار ما گفت: من منظورم صحبت‌های فکری نبود، بلکه بحثم فضای ملتهب باشگاه استقلال بود و می‌خواستم با این صحبت‌ها از فضای ملتهب استقلال کم کنم که دیدم بعضی از دوستان ما یک مقدار کم لطف هستند و راجع به استقلال صحبت می‌کنند، در صورتی که اصلاً نباید صحبت کنند؛ به خصوص در شرایطی که وجود دارد و کم و کاستی‌هایی که نیز هست و کسانی که صحبتی انجام می‌دهند، جو را بیشتر متشنج می‌کنند و آن کسی که این وسط متضرر می‌شود، هواداران هستند که قلبشان از حواشی و اخبار بدی که منتشر می شود به درد می‌آید.

او در مورد قضایای پیش آمده در نفت مسجدسلیمان و اتهام کم‌کاری توسط فکری به سه بازیکنش با توجه به اینکه شاگرد یزدی هم بوده‌اند، ابراز کرد: اتفاقاتی که در فوتبال ایران می‌افتد، خیلی خوب نیست. اخبار خیلی بدی در باشگاه‌های مختلف وجود دارد و اینکه بخواهی ثابت کنی چه کسی این کم کاری‌ها را دارد یا مسائلی که دوستان من عنوان می‌کنند، بسیار سخت است. ضمن این که با آبروی دیگران بازی کردن خیلی جایز نیست به خصوص در کشور ما که اسلامی هستیم. من فکر می‌کنم اگر کم کاری صورت بگیرد مقصر بازیکنان نیستند و در وهله اول خود مربی می‌تواند مقصر باشد که کنترل و احاطه روی بازیکنانش نداشته است.

سرمربی سابق نفت مسجدسلیمان اضافه کرد: می‌خواهم در مورد آدم‌هایی که اطراف باشگاه نفت مسجدسلیمان هستند، صحبت کنم. به طور مثال آقای سلیمانی که در این تیم مسئول نقل و انتقالات بود و یادم است آن روزی که من برای قرارداد بستن رفته بودم، ایشان با مدیرعامل باشگاه و یک نفر از اعضای هیئت مدیره نشستند با من صحبت کردند و تمام حواشی و نکات منفی را به من منتقل می‌کردند که آن موقع من در پاسخ گفتم کاری به مسائل منفی ندارم، بچه این شهر و استان هستم و به اینجا آمده‌ام و می خواهم کار انجام بدهم. آقای سلیمانی در ادامه کار نه تنها کمک نکرد، بلکه بعد از بازی با نساجی که من جدا شدم و کمی از دست بچه‌ها ناراحت بودم و یک مقدار هم به آن ها  تشر زدم، آقایان اعلام کردند که داریوش یزدی استعفا داده در حالی که اصلاً اینطور نبود.

یزدی یادآور شد: شب قبل از بازی هم این آقا اعلام کرده بود که ۸ نفر از بازیکنان نمی‌خواهند برای یزدی بازی کنند؛ آیا داریوش یزدی مالک باشگاه بود یا حق و حقوق بازیکنان دستش بود که بازیکنان بخواهند برایش بازی کنند یا نکنند؟ قطعاً این داستان را می‌توانند خودشان طراحی و بعد اعلام کرده باشند و کم‌کاری‌های خود این دوستان بوده و در ادامه ماجرا می‌بینید که همین آقا با مربی بعدی که می‌آید، در فضای مجازی عکس می‌اندازد  و کمک می‌کند و خیلی از چیزهای دیگر که من نمی‌خواهم در آن ریز شوم.

او تصریح کرد: اگر قرار بر این باشد که ما حرف‌های بی دلیل و بی‌مدرک بزنیم، چیزهای خیلی زیادی وجود دارد و ما نباید این کار را بکنیم. اگر دوستان من مدرک کافی را در موردم دارند به جایی بروند که قرار است به آن  رسیدگی شود وگرنه شنیدن این حرف‌ها چه دردی را برای مردم دوا می‌کند، جز اینکه مشکلات و مسائلی که وجود دارد، بیشتر می‌شود؛ چه در تیم استقلال و چه نفت مسجدسلیمان مردم بی‌شماری هوادارش هستند و با این تیم زندگی می‌کنند و مشکلات آن قلبشان را به درد می آورد.

یزدی عنوان کرد: اگر بخواهیم فضا را ملتهب کنیم، در اصل آنها هستند که ضربه می‌خورند. من می‌گویم چنین شرایطی نباید باشد و الان متاسفانه هر کسی به خودش اجازه می‌دهد هر حرفی بزند و در نهایت هم به جایی کشیده می‌شود که می‌آیند و عذرخواهی می‌کنند. مگر می‌شود شما جو یک باشگاه را بهم بریزی و هواداران را ناراحت کنی و با چهار کلمه بگویی ببخشید؟ این موضوع زیبنده انسان‌ها نیست ولی متاسفانه می بینیم که اتفاق می‌افتد.

او در مورد فصل نقل و انتقالات اضافه کرد:  فضای نقل و انتقالات در ایران یک فضای کاملا مسخره است، البته عذرخواهی می کنم از این کلمه استفاده می کنم ولی شما می‌بینید که باشگاه‌ها هم تراز نیستند و علی‌رغم اینکه همه آنها به صورت دولتی هدایت و حمایت مالی می‌شوند اما نگاه‌ها به سمت یکسری  باشگاه‌ها بیشتر است و عدالت محوری در این داستان وجود ندارد ولی بخش  مسخره‌تر آن است که بعضی از بازیکنان قیمتشان در مارکتینگ این اندازه نیست؛ برای مثال می‌بینی قرارداد بازیکنی که باید یک میلیارد باشد درخواست ۷ میلیارد می‌کند؛ چه کسی این ها را هدایت می‌کند؟ آدم هایی که از کنار فوتبال سود دارند و در گذشته هیچ چیز نداشتند و الان صاحب همه چیز هستند، اما همه چیز نادرست که برایشان زرق و برق دارد و فکر می‌کنند دنیا همین است که مطمئنا که این قضایا نیست و تمام اینهایی که گفتم مشکلات اصلی نقل و انتقالات است.

یزدی با توصیه به بازیکنان باشگاه استقلال صحبت‌هایش را تمام کرد و افزود: دوستان عزیز شما در این چند سال کدام قهرمانی را برای استقلال آوردید؟ من خواهش می‌کنم به چند سال گذشته خود نگاه کنید. علی‌رغم اینکه در یک تیم بزرگ بازی کردید که هواداران میلیونی دارد، اما شما نتوانستید دل هواداران را به دست بیاورید. ارزش هواداران بالاتر از این حرف‌ها است که شما بخواهید رقم های نجومی برای بستن قرارداد پیشنهاد بدهید، کمی روی این موضوع تعامل بیشتری داشته باشید. استقلال می‌تواند نفرات مد نظرش را جذب کند و همه هواداران باید به این فضا کمک کنند و فضای آرامش را برای مجموعه مدیریت و کادر فنی به وجود بیاورند تا در این نقل و انتقالات گذر خوبی داشته باشند و نفراتی را جذب کنند که در فصل آینده بدرخشند.

تگ ها


محمود فکری داریوش یزدی نفت مسجد سلیمان