یلی و سال‌افزون محروم شدند

پوریا یلی و فرهاد سال‌افزون بازیکنان تیم شهرداری ارومیه در حالی تا اطلاع ثانوی از حضور در لیگ برتر والیبال محروم شدند که داور نخست بازی می‌گوید هیچ گونه فحاشی از طرف این دو بازیکن صورت نگرفته است!...

هفته بیست‌وهفتم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، امروز (جمعه) با شش دیدار به صورت متمرکز در خانه والیبال و سالن فدراسیون پیگیری شد. در آخرین مسابقه این هفته و در سالن فدراسیون والیبال، تیم‌های شهرداری ورامین و شهرداری ارومیه به مصاف یکدیگر رفتند و این مسابقه سه بر دو به سود ورامینی‌ها به پایان رسید.

طبق شنیده‌ها، داور دوم از داود نافعی، داور اول بازی می‌خواهد که به پوریا یلی و فرهاد سال‌افزون به دلیل اعتراض‌ به نحوه قضاوت، کارت بدهد که این موضوع باعث تشدید اعتراضات این دو بازیکن شد. پس از شکست ۱۵ بر ۱۳ شهرداری ارومیه (تیم دوم جدول) مقابل شهرداری ورامین (تیم هفتم جدول) در ست پنجم، بازیکنان عصبی شهرداری ارومیه به سراغ فیلمبرداری که از صحنه‌های عصبانیت آنها تصویر گرفته بود رفتند و با او هم درگیر شدند.

پیمان اکبری، سرمربی شهرداری ارومیه در مورد اتفاقات پایان بازی گفت: در صحنه‌ای خطای تور رخ داد ولی داور پایین، سوت نزد. در حالی که خطا مشخص بود، ما به درستی تقاضای ویدئوچک کردیم که حق ما بود. در صحنه ویدئوچک، اشتباه داور دوم واضح بود ولی او با گوشی به داور اول (داود نافعی) گفت به بازیکنان ما کارت بدهد. نافعی از داوران خوب ایران است و خودش تشخیص می‌دهد که چه کاری درست است و به چه کسی باید کارت بدهد. این کار داور دوم، ذهن بازیکنان ما را به هم ریخت.

داود نافعی نیز در این مورد گفت: ما از طرف فدراسیون مجاز به اظهار نظر نیستیم ولی به داور دوم، فحاشی نشد. سایر اتفاقات هم بعد از پایان بازی افتاد.

اظهارات نافعی در حالی است که فرهاد سال‌افزون در فیلم بازی، جلوی دهان خود را با پیراهنش گرفته و مشغول صحبت با داور دوم است که از سوی کادر فنی تیم از صحنه دور می‌شود. این نوع رفتار قطعاً، نشان دهنده رد و بدل شدن کلمات عادی بین پاسور تیم شهرداری ارومیه و داور دوم نیست.

کمیته انضباطی فدراسیون والیبال با تشخیص و تحلیل درست اتفاقات و حاشیه‌های لیگ برتر که بیشتر آنها اعتراض به داوری و ویدئوچک است باید تصمیمات و در صورت نیاز، جریمه‌های موثر و بازدارنده وضع کند.

بیشتر بخوانید:

کار والیبال به «کتک‌کاری» رسید/ پاک کردن تصاویر برای ندیدن واقعیت

لیگ والیبال؛ سیرجان از ارومیه سبقت گرفت

 

 

 

تگ ها


والیبال لیگ برتر والیبال ایران والیبال