یورو ۲۰۲۰ در سیطره سری آ ایتالیا

بازیکنان شاغل در سری آ عملکرد خوبی را در رقابت های یورو ۲۰۲۰ از خود به جای گذاشته اند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، لیگ ایتالیا در دهه گذشته به دلیل کاهش درخشش و فقدان جذابیت رسانه ای نسبت به آن با مهاجرت برجسته ترین ستاره هایش به سایر لیگ های اروپا، رنج زیادی برده است تا رقابت های سری آ از بهترین لیگ جهان به مقام سوم یا چهارم لیست تاپ ترین لیگ های اروپایی برسد.


علی رغم گذشت سال های کم تحرک در لیگ ایتالیا، فصل گذشته با بازگشت دو قطب میلان به جایگاه اول جدول رده بندی و حضور در رقابت شدید برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا، باعث شد تا سری آ به یکی از جذاب ترین لیگ های فصل گذشته تبدیل شود.


علاوه بر حضور مربیانی چون سیمونه اینزاگی و پیولی، طی هفته های گذشته و با بازگشت ژوزه مورینیو، ماسیمیلیانو آلگری، لوچیانو اسپالتی و مائوریسیو ساری، یک فصل ترسناک در انتظار کالچیو خواهد بود.


در حال حاضر صحبت درخصوص رقابت های یورو ۲۰۲۰ داغ و جذاب است. ایتالیا که مرحله گروهی را با قدرت پشت سر گذاشت، یکی از مدعیان جدی کسب عنوان قهرمانی محسوب می شود. همچنین، بهترین گلزنان و بهترین بازیکنان این تورنمنت نیز از سری آ هستند.


در میان برترین گلزنان یورو، اسامی زیادی از بازیکنان شاغل در لیگ ایتالیا دیده می شود. هم اکنون سه بازیکن با به ثمر رساندن ۳ گل، برترین گلزنان یورو محسوب می شوند که دو نفر آنان از سری آ هستند. کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی یوونتوس و روملو لوکاکو که با اینتر عنوان قهرمانی کالچیو را تصاحب کرد، ۳ گل برای بلژیک به ثمر رسانده است.


در میان بازیکنان دو گله نیز اسامی ایوان پریشیچ، چیرو ایموبیله و مانوئل لوکاتلی دیده می شود که برای اینتر، لاتزیو و ساسولو در سری آ به میدان می روند.


در حال حاضر ۲۳ بازیکن که در سری آ شاغل هستند، موفق شده اند در رقابت های یورو ۲۰۲۰ گلزنی کنند و این باعث شده تا لیگ ایتالیا بیشترین تعداد گلزن را در جام ملت های اروپا در اختیار داشته باشد و آنها بالاتر از لیگ جزیره، بوندس لیگا و لالیگا قرار بگیرند.


سری آ در حال حاضر با این آمار در رده پنجم مشترک پرگل ترین لیگ حاضر در رقابت های یورو محسوب می شوند. آنها پس از لیگ جزیره با ۳۰ گل در یورو ۲۰۱۶ و ۲۸ گل در یورو ۲۰۰۴، لالیگا با ۲۴ گل در یورو ۲۰۰۰ و همچنین لیگ جزیره با ۲۳ گل در یورو ۲۰۱۲ قرار دارد و با توجه به بازی های باقیمانده، به نظر می رسد این رکورد بهبود یابد.

بیشتر بخوانید:

انتقاد فان باستن؟ در یوونتوس پیشرفت کرده‌ام

واکنش ایتالیا به یک اتفاق جنجالی پیش از بازی با ولز

 

 

تگ ها


تیم ملی ایتالیا فوتبال جهان یورو ۲۰۲۰ فوتبال